Patiko? Pasidalinkite!

Paprasčiau, žinoma, šioje situacijoje kalbėtis ne su moterimis, o su vyrais. Pasivesti į šalį ir pasakyti, atseit, nebūk toks išsižiojėlis, iškalk atmintinai dešimt šiltų frazių, įsirašyk jas į telefono priminimų programėlę, ir kartok jas, kai primins. Tarkime, važiuoji iš darbo – o čia priminimas: “Nupirk savo moteriai gėlių”. Sustojai, nupirkai, grįžai namo, įteikei.

Sekantį kartą priminimas: “Pasakyk žmonai, kad ją myli”. Pasakei, pabučiavai…

Trečią kartą priminimas: “Apkabink žmoną, tiesiog dabar”. Nuėjai, apkabinai. Jei žmonos nėra namie, parašei žinutę, atseit, pasiilgau, mylimoji, taip noriu apkabinti.

Ir viskas. Žmona laiminga, nerašinėja visokių klausimų internetiniams psichologams, nesiskundžia tavo šaltumu. Gražumėlis!

Deja, iš viso to nieko nesigaus. Juk man rašo moterys, o ne vyrai. Sprendimas reikalingas moterims, ne vyrams.

Dėl to išmėginsiu išbandytą metodą – pabandysiu viską detaliai išsiaiškinti. Dažnai atsitinka, kad viską išdėliojus į lentynėles, labai rimtai atslūgsta įtampa ir įvairiausios kančios.

Pradėsiu nuo svarbiausio – vyrai paprastai skiria žymiai mažiau dėmesio santykiams, negu moterys. Daugumai moterų santykiai – pirmoje vietoje. Daugumai vyrų – paprastai trečioje (gradacija šiek tiek sąlygiška, aprėpia ne visus, bet daugumą).

Moteris paprastai nerimauja, pergyvena dėl santykių. Vyras paprastai pergyvena ir nerimauja dėl savo reikalų (plačiąja prasme – dėl to, kuo užsiima už šeimos ribų).

Santykiai, žmona, vaikai vyrui eina paskui reikalus. Beje, kas labai svarbu – tie reikalai paprastai reikalingi ne jam asmeniškai, o visai šeimai. Moterims viskas atvirkščiai.

Tai normalu. Vyrai ir moterys yra skirtingi ir vienas kitą papildo. Sąjunga padeda mums aprėpti daugiau, nei galima būtų aprėpti pavieniui.

Tačiau būtent iš čia ir dygsta problemos. Moteris tikisi iš vyro vieno, o gauna kita. Vyrai iš moterų tikisi kito, o gauna trečia.

Kokia išeitis? Būtina atsižvelgti į vienas kito ypatumus.

Vyrams naudinga žinoti ir įsiminti, kad moteriai santykiai labai svarbūs, jie yra pirmoje jų prioritetų sąrašo vietoje. Jau vien šis žinojimas ir supratimas gali rimtai palengvinti gyvenimą.

O moterims naudinga įsiminti, kad vyrams santykiai paprastai yra kažkur trečioje prioritetų sąrašo vietoje. Jau vien šis žinojimas ir supratimas gali rimtai palengvinti gyvenimą.

Toliau.

Moteris trokšta dėmesio dėl dviejų priežasčių – biologinės ir psichologinės. Biologiškai dėmesys labai malonus: paglostymai, apsikabinimai, švelnios intonacijos – visa tai labai džiugina.

Psichologiškai dėmesys reiškia – tu man vienintelė, kaip ir anksčiau. O moteris nori būti ne tiek mylima, kiek vienintelė. Dėl to, kai moteris kalba apie dėmesį, ji gali kalbėti “iš džiaugsmo”, kadangi nori patirti malonumą. Arba gali kalbėti “iš baimės”, kadangi bijo, jog nustojo būti savo vyriškiui vienintele.

Kaip taisyklė, dažniausiai kalbama būtent “iš baimės”. O kai kalbama iš baimės, tada prašymai skamba kaip kaltinimai, užuominos – kaip priekaištai, klausimai – kaip psichologinės atakos. Viskas dėl baimės.

Išeitis? Būtina išsiaiškinti savo baimes – kas ten galvoje dedasi, jeigu jau ėmėte kažko bijoti? Tarkime, gal būti, kad prifantazavote sau visokių baisybių, o vyrui, kaip tame anekdote, tiesiog motociklas neužsivedė? Galbūt tai, ką dabar laikote jo šaltumu, iš tikrųjų yra viso labo susimąstymas?

Pamatyti vyro meilę labai lengva. Jis siekia palengvinti jums gyvenimą? Reiškia, myli. Grįžta namo? Duoda pinigų? Padeda įvairiuose darbuose ir reikaluose? Reiškia, tiksliai myli. Na ir kas, kad mažai kalba – darbai ir poelgiai svarbiau už bet kokius žodžius.

Gerbiamos damos, prieš pradėdamos kankintis ir liūdėti, pasižiūrėkite į tai, kas vyksta, blaiviu žvilgsniu. Vyras jūsų siekia? Kalbasi su jumis” apkabina? Sugrįžta pas jus namo? Nakvoja su jumis? Perka rankinukus, batelius ir naujausio modelio telefoną? Tai gal tai ir yra jo meilės ir dėmesio ženklai, rodantys, kokia jūs jam unikali? Galbūt tai svarbu? Galbūt vertėtų atkreipti dėmesį būtent į tai, o ne į savo baimes?

Paliksime šiuos klausimus be atsakymo, telieka jie retoriškais.

O aš baigiau. Ačiū už dėmesį.

seimairnamai.eu


Patiko? Pasidalinkite!