Patiko? Pasidalinkite!

Kalifornijoje kilo didžiuliai gaisrai, buvo evakuota mažiausiai 25 tūkstančiai namų, Lietuvos konsulato duomenimis, lietuviai nenukentėjo

Kalifornijoje dėl miško gaisrų buvo evakuota apie 100 tūkst. žmonių, Twitter pranešė Los Andželo policijos departamentas.Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele perspėja piliečius apie pavojų ir ragina laikytis visų saugumo priemonių. Konsulato duomenimis, Lietuvos piliečiai nenukentėjo, tačiau keli buvo evakuoti iš pavojngos zonos.

„Šiuo metu greta Los Andželo dega apie 30 kv. km ploto #SaddleridgeBrushFire, dėl kurio šią naktį evakuota beveik 13 tūkstančių namų (apie 100.000 žmonių). Gaisrą gesina per 1000 ugniagesių, tačiau kol kas jis nėra suvaldytas. Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele informacijos apie nukentėjusius Lietuvos Respublikos piliečius neturi. Mūsų žiniomis, keli Lietuvos Respublikos piliečiai yra evakuoti”, — perspėja konsulato atstovai Facebook.

Policija teigė, kad keturi evakuacijos centrai buvo įkurti evakuotiems gyventojams ir jų mažiems augintiniams.Kalifornijoje siautėja didelio masto miškų gaisrai, kurie grasina apimti Los Andželo metropolijos pakraštį. Dėl grėsmės jų gyvybei valstijoje skubiai buvo evakuojami žmonės. „Reuters” duomenimis, dėl širdies smūgio mirė vienas žmogus, ši mirtis siejama su gaisru.

10

Energijos kompanija „Edison”, tiekianti elektrą Kalifornijoje, dėl baimės, kad elektros tinklai gali sukelti gaisrą, trečiadienį nutraukė elektro tiekimą šiaurinėje valstijos dalyje bei San Fransisko dalyje.Teisėsaugos tarnybų duomenimis, gaisras jau sunaikino beveik du tūkstančius hektarų ploto.

Buvo evakuota mažiausiai 25 tūkstančiai namų. Anksčiau Kalifornijos priešgaisrinė tarnyba pavadino bendrovę „PG&E” mirtingiausio gaisro valstijos istorijoje kaltininke: praėjusių metų lapkritį dėl didelio miškų gaisro Kalifornijoje žuvo 85 žmonės, buvo sunaikinta apie 14 tūkstančių namų, 528 komerciniai pastatai ir daugiau nei 4 tūkstančiai kitų statinių. Priešgaisrinė tarnyba nustatė, kad gaisrą sukėlė „PG&E” elektros linijos. Kompanija privalo sumokėti 1 milijardą dolerių vertės kompensaciją.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!