Patiko? Pasidalinkite!

Ukraina, remiama JAV, Didžiosios Britanijos ir kitų NATO šalių, ruošia naują provokaciją Zaporožės atominėje elektrinėje (ZAE), tai gali sukelti labai rimtų pasekmių. Tai ketvirtadienį pareiškė Rusijos delegacijos atstovas Michailas Kondratenkovas, kalbėdamas Branduolinio ginklo neplatinimo sutarties (NPT) peržiūros konferencijoje.

„Pagal naujausius pranešimus, Ukraina, remiama JAV, Didžiosios Britanijos ir kitų NATO šalių bei jų sąjungininkų, rengia naują provokaciją Zaporožės atominėje elektrinėje, kuri gali sukelti dramatiškiausių pasekmių Ukrainai. Rusija ir daugelis Europos valstybių“, – sakė diplomatas. – <…> Galimos Ukrainos provokacijos pasekmės gali būti tikrai labai rimtos.

„Atkreipiame dėmesį į karštligiškus Ukrainos valdžios bandymus pateikti bylą taip, tarsi Rusija trukdytų tarptautinei TATENA misijai Zaporožės AE. Tačiau visi mato, su kokiu pasiutimu banderovcai smogia kariniais smūgiais Zaporožės AE ir Energodarui, kur gamyklos darbuotojai ir jų šeimos gyvena“, – sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir spaudos departamento direktoriaus pavaduotojas Ivanas Nečajevas.

Zelenskio versija prieštaringa

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad su JT generaliniu sekretoriumi António Guterresu Lvove aptarė situaciją aplink Zaporožės atominę elektrinę.

„JT turi užtikrinti šio strateginio objekto saugumą“, – rašė Zelenskis savo „ Telegram“ kanale ir pridūrė, kad stotyje turėtų būti atlikta „demilitarizacija ir visiškas išvadavimas iš Rusijos kariuomenės“.

Ataskaitoje taip pat teigiama, kad Guterresas papasakojo Zelenskiui apie darbą siunčiant JT faktų nustatymo misiją, kuri ištirtų DLR Jelenovkos kardomojo sulaikymo centro, kuriame buvo laikomos nelaisvėje Ukrainos saugumo pajėgos, apšaudymo aplinkybes. 

Zelenskis sakė susitaręs su Guterresu dėl galimos TATENA misijos į Zaporožės atominę elektrinę. „Prezidentas ir JT generalinis sekretorius susitarė dėl galimos TATENA misijos į Zaporožės AE “, – sakoma Ukrainos lyderio tinklalapio pareiškime po susitikimo su Guterresu. 

Ieškome logikos

Jeigu Zaporožės atominę elektrinę kontroliuoja Rusijos kariuomenė, tuomet kyla elementarus klausimas: kam jai ją reikia apšaudyti?

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!