Patiko? Pasidalinkite!

Seimo posėdis, kuriame vyko slaptas balsavimas dėl Seimo pirmininko Pranckiečio atleidimo, žlugo. Iš 141 posėdyje dalyvavo, viso 11 parlamentarų

Seime slapto balsavimo būdu nepritarta Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atleidimui iš užimamų pareigų. Seimo posėdyje, kuris prasidėjo antradienį 18:00 val., Seimo Pirmininko pavaduotojas Remigijus Žemaitaitis pristatė nutarimo projektą, kuriuo buvo siūloma vadovaujantis Seimo statuto 218 straipsniu, atleisti Viktorą Pranckietį iš užimamų LR Seimo Pirmininko pareigų.

Valdančioji dauguma atsisakė balsuoti. Seimo nariai demonstratyviai paliko posėdžių salę. “Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos” lyderis Ramūnas Karbauskis pažymėjo, kad posėdis buvo neteisėtas ir partija ketina jį ginčyti.

“Landsbergistų numylėtinis”

Iš viso iš 141 balsavo, tik 11 parlamentarų. Vienas iš balsavimo biuletenių buvo paskelbtas negaliojančiu. Pranckiečio atleidimui pritarė tik trys parlamentarai. Seimo pirmininko atleidimui teigiamai turėjo balsuoti mažiausiai 71 deputatas.

Pagal naują koalicijos susitarimą Seimo pirmininko postas turėjo atitekti socialdemokratų darbo partijai. Tačiau Pranckietis atsisakė savanoriškai palikti savo postą. O kilus konfliktui su Karbauskiu, jis visiškai pasitraukė iš “valstiečių” partijos.

Tuo pat metu parlamento pirmininkas teigė, kad jo atsistatydinimui nepakaks balsų. Anksčiau Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad mato Seimo pirmininko poste Karbauskį. Tačiau pats “valstiečių” lyderis pareiškė, kad neketina pretenduoti į parlamento pirmininko postą, jei Pranckiečiui bus priimtas nepasitikėjimo votumas. Vėliau LVŽS frakcija nusprendė iškelti Karbauskį kandidatu į parlamentą.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!