Patiko? Pasidalinkite!

Daugelio Kazachstano miestų gatvėse – tarsi vyksta karas. Užimti prezidento rūmai ir oro uostas, gatvėse dega karinė technika, daug kur girdisi šaudymai, žmonės ginkluojasi ir užima valstybės institucijas, daug policijos padalinių bando pabėgti arba pasiduoti protestuotojams, sukilėliai konfiskuoja jų ginklus.  Alma Atoje prasidėjo susišaudymas tarp kariškių ir riaušių dalyvių.

Paskutinę parą iš Kazachstano išskrido apie 10 privačių skrydžių, vietiniai šaltiniai teigia, kad elitas bėga.
Kazachstano prezidentas Kasimas Džomartas Tokajevas artimiausiu metu aptars parlamento veiklos nutraukimo klausimą ir galimybę surengti nacionalinius rinkimus.

Pranešama, kad protestuotojai pradėjo veržtis į ginklų parduotuves. Prezidento rezidencija Almatoje padegta, protestuotojai ją užvaldė.

Augant spaudimui, Kazachstano prezidentas Kassymas-Jomartas Tokayevas naktį paprašė Maskvos vadovaujamos Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO), vienijančios šešias buvusias sovietines šalis, pagalbos.

Pareigūnai pranešė, kad per neramumus iki šiol buvo sužeista daugiau nei 1 000 žmonių, beveik 400 buvo hospitalizuoti, o 62 gydomi intensyviosios terapijos skyriuje.

Šią savaitę protestai išplito visoje šalyje, kurioje gyvena 19 mln. žmonių, kilus pasipiktinimui dėl po Naujųjų metų pakilusios suskystintųjų dujų – pagrindinio transporto priemonių kuro šalies vakaruose – kainos.

Slypi ir Europos „ausys”

Fašistuojanti Europos Sąjunga ir Jungtinės Tautos paragino visas puses laikytis „santūrumo“, o Vašingtonas ragino valdžios institucijas leisti protestuotojams „taikiai reikštis“. Gali būti, kad tai dar viena JAV ir Europos sąjungos „akcija” prieš Rusijai draugišką šalį.

Primename apie demokratinės Europos teises, Amsterdame vykusią protestą kurio metu žmonės buvo talžomi lazdomis ir pjudomi šunimis.

expressinfo.eu


Patiko? Pasidalinkite!