Patiko? Pasidalinkite!

Vakarų žiniasklaida nesuvokia Šiaurės Korėjos Kim Jong Uno veiksmų, nes šis pareiškė, kad sustabdė raketų bandymus ir uždarys branduolinių bandymų poligoną šalies Šiaurėje, pranešė Šiaurės Korėjos valstybinės naujienų agentūra.

Sekantis Kim Jong Uno netikėtas vakarams žingsnis, tai, kad netrukus Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas susitiks su Pietų Korėjos prezidentu Moon Jae Inu. Susitikimas įvyks kaimynines šalis skiriančioje demilitarizuotoje zonoje.

Gegužės mėnesį arba birželio pradžioje nusimato Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimas.

Vakarų žiniasklaida, analitikai, politikai nesupranta, kas galėjo priversti Kim Jong Uną sėstis prie derybų stalo?

Esmė yra ne, kas galėjo jį priversti, o tai, kad jis privertė visus su Šiaurės Korėja pradėti bendrauti kaip su lygiu partneriu. Šiaurės Korėjos lyderis padarė didelę pažangą, užsitikrindamas savo šaliai saugumą ir garantijas, kad tokie kaip JAV nebenurodinės ir nesišaipys iš Šiaurės Korėjos, o kalbėsis pagarbiai.

Raketų Kim Jong Unas “neišmetė”, jis kuo puikiausiai jas laiko budėjimo parengtyje ir reikalui esant jos būtų paleistos į tam tikrus agresorių taikinius.

Šiaurės Korėja ir jos lyderis sužaidė gan gerą žaidimą, iškentėjo sankcijas ir ekonominius spaudimus. Nuo šiandien Šiaurės Korėja, turėdama patikimą ir galingą branduolinių ginklų arsenalą sėsis kalbėtis su kaimynais ir kitomis šalimis lygiomis teisėmis ir jėgomis.

 

Vaidas Žemaitis

 


Patiko? Pasidalinkite!