Patiko? Pasidalinkite!

Kinijos Liudžou mieste netrukus iškils naujas rajonas, kuris pavers jį tikru miško miestu. Čia 175 hektarų plote bus pastatyti naujo tipo gyvenamieji namai, kurie veiks iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Visas plotas bus apsodintas tūkstančiais medžių.

Kinijos miško miestas bukimevieningi.lt 3

Ši naujovė priklauso Stefano Boeri vadovaujamai Italijos architektų grupei. Jie kuria vadinamus “vertikalius miškus” – miškais apsodintus namus. Ši idėja pirmą kartą buvo įgyvendinta Milane, o dabar architektai vykdo užsakymus visame pasaulyje. Tačiau naujasis projektas bus tikrai revoliucingas, nes tai yra daugiau nei vieno namo statyba, bet visas rajonas, kuris yra panašus į miestą.

Kinijos miško miestas bukimevieningi.lt 2

“Miško mieste” planuojama apgyvendinti 30 tūkstančių žmonių, čia augs apie milijoną augalų, iš jų 40 tūkst. medžių. Jų dėka, oro temperatūra ir triukšmo  lygis ženkliai sumažės, ir jie absorbuos apie 57 tonų teršalų ir 10 tūkstančių tonų anglies dioksido. Visa infrastruktūra naujame rajone dirbs vėjo ir saulės energijos sąskaita, o iš “Miško miesto” ir į jį, bus galima patekti ekologišku traukiniu. Projektą planuojama užbaigti iki 2020 m.

stefanoboeriarchitetti.it


Patiko? Pasidalinkite!