Patiko? Pasidalinkite!

Buvęs vieno didžiausių Kinijos valstybės kontroliuojamų turto valdymo bendrovių pirmininkas nuteistas mirteis bausme dėl kaltinimų korupcija.

Anot vietos teismo, Lai Xiaominas, buvęs Kinijos „Huarong Asset Management Co“ pirmininku. Jis buvo nuteistas už kyšių ėmimą. Pasak Tiandzino miesto teismo, jis buvo pripažintas kaltu gavus 1,79 mlrd. Juanių (277 mln. USD) kyšių per 2008–2018 metus . Visas jo asmeninis turtas bus konfiskuotas, sakoma nutarime.

Bloomberg / foto.

Mirties bausmė yra neįprasta dėl korupcijos Kinijoje, nors buvęs Šansi provincijos vicemeras 2018 m. buvo nuteistas mirties bausme. Šis žingsnis pabrėžia vis griežtesnę valdančiosios komunistų partijos poziciją dėl korupcijos tarp vyriausybės kadrų ir įmonių vadovų. 2016 m. Kinija padidino mirties bausmės, susijusias su korupcija.

Pekine gyvenantis advokatas Mo Shaopingas teigė, kad retai dėl kyšininkavimo atvejų gresia mirties bausmė, daugelis kaltininkų atsiduria kalėjime iki gyvos galvos. Tačiau šiuo atveju „korupcijos kiekis yra ypač didelis, greičiausiai didžiausias pastaraisiais metais“, – sakė Mo. „Byla taip pat sukėlė visuomenės pasipiktinimą.

Dabartinėje aplinkoje mirties nuosprendis neabejotinai siunčia įspėjimą (ir ypač svarbu), griaunantį visuomenės įsitikinimus, kad dėl korupcijos nėra baudžiama mirtimi“.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!