Patiko? Pasidalinkite!

Pandemija Lietuvoje virsta tikru košmaru. Dėl sudėtingos epidemiologinės situacijos Vilniaus mieste nuspręsta perskirstyti naujas vakcinų siuntas ir skirti sostinės vakcinacijos centrams beveik pusę jų – 46 tūkst. 512 dozių, pirmadienio vakarą informavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Į tokią, kone vakcinų karu tapusią situaciją kaip niekad jautriai sureagavo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Anot Klaipėdos mero, šis akibrokštas ir skaudina, ir piktina, ir nuvilia.
“Nerandu kitų žodžių apibūdinti situaciją dėl vakcinavimo, kuri šiandien sukrėtė Klaipėdą, kaip ir visą likusią Lietuvą… išskyrus Vilnių. Žinia, kad gelbstint sostinę aukojama likusi Lietuva, neatlaiko jokios kritikos ir tik dar kartą patvirtiną seną naratyvą – yra dvi Lietuvos.

Artėja Motinos diena ir gausybė žmonių būtent iš tos pačios sostinės pasklis po likusią Lietuvą ir ar nebus taip, kad gelbstint sostinę, bandant „pabalinti” situaciją ten, Klaipėda (kaip ir visas regionas) bus tiesiog pristumta prie „juodosios zonos” ribos?

Kalbėdamas su SAM vadovybe šiandien prašiau įtikinamai paaiškinti ir motyvuoti tokį sprendimą, jei jau jis tikrai neišvengiamas, nes kitu atveju peršasi jau nuskambėjusi nuomonė, kad reikia kuo greičiau „įveiklinti” įrengtą LITEXPO masinės vakcinacijos centrą.

Tokie sprendimai visiškai demotyvuoja aktyvius mūsų veiksmus, įrenginėjant tokį pat centrą Klaipėdoje.

Ir pabaigai – keistokai atrodo kolegos iš sostinės džiaugsmas, praturtėjus vakcinų gausa, „kad galbūt gerai skiepijame”, tuo pat metu nebekalbant apie pakankamai dramatišką ir sudėtingą situaciją Vilniaus ligoninėse.

P.S. Atsiprašau visų medikų, savanorių, aptarnaujančio personalo žmonių, kurie stengiasi ir dirbo, kviesdami žmones vakcinavimui, o šio „džiaugsmo” lygiai taip pat informuojant žmones, kad „įvyko nesusipratimas”. Tiesiog svetima gėda…” – savo socialinio tinklo paskyroje rašė Klaipėdos meras.

Deja, bet tenka pripažinti – gyvename ant parako statinės, kuri, panašu, kad artimiausiu metu pareikalaus nemažai gyvybių. Dviguba Lietuva ir pandemijos dvigubas valdymas tikrai gerovės nesukurs.

Mindaugas Jonušas


Patiko? Pasidalinkite!