Patiko? Pasidalinkite!

Šalyje yra nemažai bendrovių, kurioms darbuotojai apskritai nerengiami

Specifinių sričių specialistams parengti pagal Europos Sąjungos  investicijų priemonę “Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje” paskirstyta 3,75 mln. eurų, rašoma Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pranešime.

Tokiu būdu šalies įmonės galės kompensuoti kvalifikuotų darbuotojų trūkumą: už šias lėšas bus apmokyta 16,5 tūkst. darbuotojų.”Verslui labai svarbu turėti galimybę apmokyti darbuotojus savo bazėje, kadangi profesinio rengimo centrai dažnai neparengia žmonių, kurie galėtų dirbti su konkrečiu įrenginiu. Be to, šalyje nemažai bendrovių, kurioms darbuotojai apskritai nerengiami”, — sako ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Pasak jo, verslui labai svarbi galimybė pasirinkti būtent tokią mokymų kryptį, užtikrinančią, kad darbuotojas galės visavertiškai dirbti nuo pat pirmos darbo dienos.Pagal priemonę “Pameistrystė ir kvalifikacijos tobulinimas darbo vietoje” iš dalies finansuojami įmonių darbuotojų mokymai pameistrystės forma, kvalifikacijai arba jos daliai įgyti bei mokymai kvalifikacijai tobulinti darbo vietoje. Iš viso pagal šią priemonę patvirtinta ir finansavimas skirtas 21 projekto vykdytojui. 15 iš jų projektus įgyvendins kartu su partneriais: kitomis įmonėmis, verslo asociacijomis ir pan.

Pameistrystės forma darbuotojus rengs 2 finansavimą gavusios įmonės, likę 19 projektų vykdytojų kartu su partneriais darbuotojų kvalifikaciją kels mokydami juos darbo vietoje.Po 6 projekto vykdytojus mokys darbuotojus Vilniaus ir Kauno apskrityse, 3 — Klaipėdos apskrityje, 2 — Marijampolės apskrityje, po 1 projekto vykdytoją — Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir Utenos apskrityse.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!