Patiko? Pasidalinkite!

Sausio mėn. Rusija įsigijo dar 0,6 mln. trojos uncijų, arba beveik 19 tonų aukso. Dabar CB turi 1857 tonų aukso, kurio rinkos vertės yra 80 milijardų dolerių. Rusija įžengė į  šalių penketuką, kuriose yra didžiausias aukso rezervas ir pirmą kartą aplenkė Kiniją. Kodėl  Rusijai reikia tiek daug aukso, kodėl vyriausybė remiasi šiuo strateginiu turtu ir kaip ji padeda pašalinti valiutos ir sankcijų riziką.

Šiandien Rusijos tarptautinis valiutos rezervas siekia 454 milijardus dolerių, palaipsniui artėja prie centrinio banko keliamo 500 mlrd. Be to, atsargų struktūra žymiai kinta: per pastaruosius 10 metų aukso kiekis išaugo keturis kartus.

Didžiausias aukso atsargas turi Jungtinėse Amerikos Valstijos, jos sudaro aštuoni tūkstančiai tonų. Vokietijoje yra trys tūkstančiai,  Italijoje ir Prancūzijoje yra 2500. Maždaug 30% išsivysčiusių šalių aukso ir užsienio valiutos atsargų laikomi auksu.

Finansų sistemos plėtros požiūriu, auksui tiesiog nėra alternatyvos. Jo sukaupimas yra tiek apsauga nuo valiutos rizikos, tiek draudimas nuo sankcijų ir, žinoma, galimybė užsidirbti.

Senyvo amžiaus žmonės žino, kad atsargos auksu yra garantas, kad ir koks sunkmetis ar badmetis ateis, už auksinį žiedą pusmaišį grūdų visada gausi.

Pažvelkime į Lietuvos aukso atsargas

Kaip skelbia “Lietuvos Bankas”:

“Valdome 5,8 tonos aukso atsargų, kurios sukauptos dar tarpukariu ir susigrąžintos 1993 m., jau po Nepriklausomybės atkūrimo.

Prieškarinio aukso atsargas Lietuvos bankui sugrąžino Anglijos ir Prancūzijos centriniai bankai bei Tarptautinių atsiskaitymų bankas Šveicarijoje. Už Švedijoje laikytą auksą gauta piniginė kompensacija. Lietuvos banko aukso atsargos saugomos Anglijos banko saugyklose Londone. Tai leidžia ne tik padengti aukso saugojimo išlaidas, bet ir uždirbti reikšmingas pajamas iš aukso investavimo.”

Mes turime šiek tiek aukso, bet ir tas ne Lietuvoje…

Grįžtant prie Rusijos aukso atsargų iškyla klausimas- kam Rusija ruošiasi?

Giedrius. N

 

 


Patiko? Pasidalinkite!