Patiko? Pasidalinkite!

Aštrėjant JAV ir Kinijos santykiams, Lietuva nelieka abejinga savo šeimininkams. Lietuva teikia didžiulę pagalbą viso pasaulio mažumoms ir gina visus, kas , tik paprašo pagalbos. Paskutiniu metu ypač aktuali yra Kinija ir ten skriaudžiami, gyvenantys ne pagal ES standartus ir normas žmonės.

Valstybinis transliuotojas LRT ranešė, kad „Kinijai skaldant Europą, Lietuva – tarp grupės šalių, pasmerkusių Pekiną“.

Informuojama, kad „Lietuva prisidėjo prie grupės šalių, pasmerkusių Kinijos veiksmus prieš uigūrų mažumą Sindziango regione“.

Skelbiama, kad „šis klausimas suskaldė Europos Sąjungos (ES) šalis.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija teigia, kad sprendimą pasmerkti Kiniją lėmė susirūpinimas šalies visuomenėje ir bendra pozicija su Šiaurės bei Baltijos valstybėmis.

„Lietuva laikosi nuoseklios pozicijos dėl žmogaus teisių situacijos Kinijoje ir tai buvo vieningas NB8 ir grupės kitų bendraminčių valstybių sprendimas kreiptis į JT Vyriausiąją žmogaus teisių komisarę siekiant atkreipti dėmesį į žmogaus teisių situaciją Sindziago provincijoje“, – BNS sakė užsienio reikalų ministro atstovė Rasa Jakilaitienė.

Anot stebėtojų, Kinijoje apie milijonas žmonių, daugiausiai uigūrų etninės mažumos narių, yra laikomi vadinamosiose perauklėjimo stovyklose.

Žmogaus teisių grupės ir internuotųjų stovyklose Sindziange laikyti žmonės šias įstaigas vadina koncentracijos stovyklomis, kur musulmonai uigūrai ir kitų mažumų atstovai verčiami asimiliuotis į kinų visuomenę.

Ekspertai.eu primena, kad Kinija, kaip ir Rusija, yra įvardinta grėsme mūsų valstybės nacionaliniam saugumui.

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!