Patiko? Pasidalinkite!

Ketvirtadienį pasirašius memorandumą dėl koalicijos nutarta, kad Seimo pirmininko postas atiteks Socialdemokratų darbo partijai

Ketvitadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis patvirtino, kad valdančioji koalicija nutarė, jog Saulius Skvernelis liks ministru pirmininku, o Seimo pirmininko pareigos priklauso Lietuvos socialdemokratų darbo partijai.

Šis sprendimas nepatiko Seimo opozicinės Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos vadovui Gabrieliui Landsbergiui. Anot jo, Seimo pirmininkas atleidžiamas, Seimo daugumai balsavimu pareiškus nepasitikėjimą juo.

“Skaitome Žodžio Žmogaus “neisiu į koaliciją su teisiamomis partijomis” memorandumą. Menka pastabėlė — Seimo pirmininkas atleidžiamas Seimo daugumai balsavimu pareiškus juo nepasitikėjimą, o ne trims seniūnams pasirašius susitarimą. Jei mano skaičiavimas tikslus, balsų šiandien galimoje koalicijoje yra 68, o ir neaišku, ar visi jie palaikytų nepasitikėjimą Pranckiečiu. Kad tik nereiktų po to vėl skelbti apie “laimėtus rinkimus””, — rašo Facebook Landsbergis.

Šiuo metu Seimo pirmininko pareigas eina “valstiečių” deleguotas atstovas Viktoras Pranckietis.

Pranckietis ketvirtadienį stebėjosi, kodėl Seimo pirmininko pozicija yra įtraukiama į koalicines derybas.

Ketvirtadienį Vyriausybėje vyko susitikimas, kuriame dalyvavo LVŽS pirmininkas Karbauskis, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas, Tvarkos ir teisingumo partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis ir premjeras Saulius Skvernelis. Pastarasis informavo, kad susitikimas dėl koalicijos sudarymo įprasmintas pasirašytu memorandumu.

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos vadovas Gediminas Kirkilas pareiškė, kad galėtų tapti naujuoju Seimo pirmininku. Kirkilas pažymėjo, kad turi kompetencijų tapti naujuoju Seimo pirmininku, jei bus nuspręsta šiame poste pakeisti “valstietį” Viktorą Pranckietį.

LDiena.lt


Patiko? Pasidalinkite!