Patiko? Pasidalinkite!

Alkoholinį gėrimą sudaro Etanolis dėl etanolio poveikio centrinei nervų sistemai žmones, kaip ir daugelį gyvūnų alkoholis veikia svaiginančiai. Žinoma, kad ilgalaikis ir dažnas stipriųjų alkoholinių gėrimų vartojimas gali sukelti alkoholinę psichozę, kepenų cirozę ir priklausomybę (alkoholizmą).

Kiekvienas atletas PRIVALO prisiminti, kad alkoholis visose formose ir bet kokiame kiekyje veikia NEGATYVIAI raumenų bei jėgos augimui.

● Vienkartinis alkoholio suvartojimas iki lengvo girtumo laipsnio prilygsta vienai praleistai treniruotei.

● Sunkus girtumas – 1-2 savaičių praleistų treniruočių.

● Sistemingas alkoholio vartojimas, net mažais kiekiais ( 0,5 alaus į parą ) 80% atletų neišvengiamai veda prie stagnacijos („sustojimo“), o raumenų augimą sumažina visais 100%.

(Pagrįsdamas visus faktus apačioje prisegu VISUS mokslinius įrodymus apie fiziologinius mechanizmus neblaiviame organizme, kurie ir buvo panaudoti šiame straipsnyje)

ALKOHOLIS STABDO PROTEINO SINTEZĘ.

Proteino sintezė – tai procesas kai aminorūgštys susijungia tam tikroje sekoje. Alkoholio pagalba kūnas išmeta – KORTIZOLĮ jo dėka sintezė krenta ~20%.

ALKOHOLIS MAŽINA AUGIMO HORMONO LYGĮ

Alkoholis stabdo raumenų augimą nes slopina insulininio augimo faktorių GF-I ir augimo hormono sekreciją. Per 2 dienas jų lygis sumažėja 70%.

ALKOHOLIS MAŽINA TESTOSTERONĄ (VYRIŠKAS HORMONAS) IR DIDINĄ ESTROGENO (MOTERIŠKAS) LYGĮ.

Šis procesas vyksta dėl kelių priežasčių:
1 – Daugėja baltymų kurie jungia testosteroną.
2 – Greitėja testosterono konversija į estrogeną.
3 – Daugelio alkoholinių gėrimų (pvz.: ALUS) yra estrogeninių medžiagų.
4 – Alkoholis ir jo metabolitai sugeba patys stimuliuoti estrogeninius receptrius.

Būtent todėl pas „užketėjusius“ alkoholikus mes galime pastebėti ginekomastijos pradžią. (Vyrui pradeda augti moteriška krūtinė).

ALKOHOLIS SUKELIA DEHIDRATACIJĄ

Alkoholio metabolizmas lydi inkstų skysčių sekreciją, tai priveda prie dehidratacijos. Tuo metu mes žinome, kad vanduo vaidina labai svarbų vaidmenį raumenų augime be jo raumenų augimas nutraukiamas – prasideda katabolizmas.

ALKOHOLIO VARTOJIMAS VEDA PRIE VITAMINŲ IR MINERALŲ IŠEIKVOJIMO

A, C vitaminų deficitas, beveik visų B grupės vitaminų, kalcio, cinko ir fosforo trūkumas. Šie vitaminai labai svarbūs raumenų augimui ir endogeninių anabolinių hormonų gaminimui.

RIEBALŲ KAUPIMAS

Alkoholis labai kaloringas, t.y. 1g. Turi net 7 kalorijas! Tai yra daugiau už baltymą ir angliavandenį. Alkoholio vartojimas stabdo Krebso ciklą, kuris atlieka svarbų vaidmenį riebalų skaidyme

MIEGO SUTRIKIMAS

Alkoholio vartojimas sukelia miego sutrikimus, sutrinka greitoji ir lėtoji miego fazė, taip sumažina atkuriamojo miego poveikį raumenims.

PATARIMAI po “nėra išeities”:

1) Nustokite vartoti alkoholį, nes jis kenkia ne, tik Jūsų raumenims, bet ir smegenims, o pagrindinė alkoholio atsisakymo priežastys yra ta, kad alkoholis žmogų padaro kvailiu.

2) Jūs esate šaunuoliai, jeigu tai padarėte.

Parengta pagal revoliucija.com inf.


Patiko? Pasidalinkite!