Patiko? Pasidalinkite!

Liepos 7 dieną, reaguojant į tęstinius, sisteminius atsakomuosius Baltarusijos Respublikos (BR) veiksmus Lietuvos atžvilgiu, į Gabrieliaus Landsbergio vadovaujamą Lietuvos Respublikos (LR) užsienio reikalų ministeriją buvo iškviesta BR ambasados laikinoji reikalų patikėtinė, kuriai įteikta nota, informuojanti apie BR diplomatinio atstovavimo Lietuvoje mažinimą.

LR Vyriausybės sprendimu, iki šių metų liepos 12 dienos vidurnakčio, Baltarusijos ambasados Lietuvoje diplomatinis personalas turi būti sumažintas iki vieno darbuotojo (konsulinėms funkcijoms vykdyti), administracinėms-techninėms funkcijoms vykdyti gali likti ne daugiau nei 3 ambasados darbuotojai.

Susitikimo metu Baltarusijos ambasados atstovei taip pat buvo pareikštas protestas dėl besitęsiančių žmogaus teisių ir laisvių pažeidinėjimų Baltarusijoje, represijų prieš pilietinę visuomenę ir nepriklausomą žiniasklaidą, taip pat pareikalauta nedelsiant paleisti visus politinius kalinius ir kitus neteisėtai sulaikytuosius, bei nutraukti nelegalios migracijos srautus per Baltarusijos –Lietuvos sieną.

Lietuva šį atsakomąjį sprendimą priėmė reaguodama į šių metų liepos 6 dienos atsakomuosius Baltarusijos valdžios veiksmus, kuomet oficialusis Minskas priėmė sprendimą Lietuvos diplomatinį atstovavimą Baltarusijoje sumažinti iki minimumo. Baltarusija tokį sprendimą priėmė po Lietuvos provokacijos, kai Lietuvos užsienio reikalų ministerijoje atidarė akredituotą Baltarusių demokratijos atstovybę, kuriai vadovaus už nusikaltimus Baltarusijos ieškoma Svetlana Tychanovskaja.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!