Patiko? Pasidalinkite!

Laivas „Coral Fungia“ iš Vysocko uosto atplaukė į Klaipėdą „pamaitinti“ dujomis lietuvišką energetinės nepriklausomybės nuo Rusijos garantą – „Independence“

Latviai Lietuvai tieks rusišką elektrą

Latvijos bendrovė jau nuo šių metų vasario turi nepriklausomo elektros tiekėjo leidimą, be to įmonė jau pateikė preliminarią elektros pirkimo–pardavimo sutartį, pasirašytą su „Baltijskaja AES”.

O jeigu broliai Latviai sugalvos pirkti ir per parduoti elektrą iš Adstravo AE?

Latvijos „Spectrum Baltic“ taip pat turi 2019 m. birželio 21 d. išduotą leidimą importuoti elektros energiją iš Baltarusijos.

Reguliuotojas negalėjo komentuoti nei sutarties, kurios pagrindu suteikta licencija, nei planuojamos bendrovės veiklos, nes tai konfidenciali informacija.

Latvijos įmonei „Spectrum Baltic” išduotas leidimas importuoti į Lietuvą elektros energiją iš Kaliningrado srities. Informaciją patvirtina Valstybinė energetikos reguliavimo tarybos pranešimas (VERT).

VERT išdavė leidimą „Spectrum Baltic” importuoti elektros energiją iš valstybių, kurios nėra ES valstybės narės. Pranešime pabrėžiama, kad elektros energija bus importuojama iš Kaliningrado srities (Rusijos Federacijos).

VERT duomenimis, „Spectrum Baltic” turi nepriklausomo  elektros energijos tiekėjo leidimą, kuris buvo išduotas šių metų vasario 20 dieną.

Tačiau pranešime teigiama, kad norint importuoti elektros energiją iš valstybių, kurios nėra ES narės, privaloma laikytis kelių sąlygų. Tarp jų teikti informaciją VERT apie reguliuojamą veiklą; importuoti elektros energiją galima tik pagal sutartis su valstybių, kurios nėra ES valstybės narės, asmenimis; su perdavimo sistemos operatoriumi atsiskaityti už įėjimą į Lietuvos Respublikos elektros energijos rinką; negalima įgalioti kitų asmenų verstis leidime nurodyta veikla arba perduoti jiems šią teisę pagal sutartį.

Teigiama, kad „Spectrum Baltic” pateikė VERT preliminarią (neįpareigojančią) elektros pirkimo–pardavimo sutartį, pasirašytą tarp bendrovės ir akcinės bendrovės „Baltijskaja AES”.

Liepą Rusijos koncernas „Rosenergoatom” pasiūlė į savo ateinančių metų investicijų programą įtraukti „Baltijskaja AES” projekto konservavimą. Remiantis dokumentu, kalbame apie 1-ojo ir 2-ojo blokų konservavimą penkeriems metams. Tam šiemet ketinama skirti apie 0,464 mlrd. rublių (apie 6,34 mln eurų).

Pasirengimas „Baltijskaja AES” prie Nemano statybai prasidėjo 2010 metų vasarį. Pirmojo maitinimo bloko paleidimas buvo planuojamas 2017 metais, antrojo — 2018 metais. Tačiau 2013 metų birželio viduryje generalinis rangovas „Rosenergoatom” užšaldė projektą.

2016 metų birželį oficialus generalinio rangovo atstovas teigė, kad objekte vyksta darbai, tačiau projekto tempas buvo žymiai sumažintas. „Rosenergoatom” 2015 metų ataskaitoje buvo pranešta, kad koncernas derasi su Europos įmonėmis dėl elektros energijos tiekimo.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!