Patiko? Pasidalinkite!

Gerai prisimenu anuos laikus, kai prieš daugiau kaip dešimtmetį buvo pradėta registracija pas gydytojus internetu. Euforijos apimta Sveikatos apsaugos ministerija tada mėtė pažadus į kairę ir į dešinę, kad už ES tam tikslui išskirtus pinigus ši paslauga neužilgo bus teikiama visoje mūsų valstybėje. Tačiau ar lėšos eilinį kartą buvo išvogtos, ar išnaudotos ne pagal paskirtį, bet tuos pažadus iki šiol matome kaip savo ausis.

O juk tai – pacientams labai reikalinga naujovė! Sakysite, yra registracija telefonu? Bet ji nėra tokia efektinga, nes, vengiant konfliktų prie gydytojo kabineto, vis vien reikia papildomai kreiptis į registratūrą. Elektroninė registracija ypač reikalinga tiems ligoniams, kuriems sunku vaikščioti. Papildomas vizitas į polikliniką jiems gali kainuoti dideles kančias , be jokio reikalo sugaištą laiką bei kelionės išlaidas. Ne paslaptis, jog dauguma pensininkų ar neįgaliųjų dėl visiško valdžios abejingumo skurdžiams, skaičiuoja kiekvieną centą.

Taigi praradę viltį paslaugą išvystyti greit, buvome pradėti šerti pažadais. Štai Šiaulių centro poliklinika, kuri prieš eilę metų buvo pažadėjusi „sutvarkyti šį reikalą kitąmet“, niekaip negali pajudėti šiuo klausimu į priekį. Nepadeda nei kreipimaisi į juos, nei į

Sveikatos apsaugos ministeriją, iš kur arogantiskai atsirašinėjama, siūlant pirmiausia kreiptis į tau nepadėjusią gydymo įstaigą. Tai lygiai tas pat, kas po tavo sumušimo būtų pasiūlyta kreiptis į mušeiką. Visiems juk ir taip aišku, jog į minimą įstaigą jau buvo kreiptasi, o į ministeriją yra rašoma todėl, kad nebūtų įstaigos vadovų bandymų nuslėpti abejingumo faktą nuo centrinės valdžios, kas beveik visada yra daroma. Atseit, pas mus viskas tvarkoj.

LAIKAS MINISTERIJAI UŽDRAUSTI TOKIĄ PRAKTIKĄ IR PRIIMINĖTI GYVENTOJŲ SKUNDUS. DĖMESĮ Į TOKIO TIPO „GUDRUČIUS“ TURI ATKREIPTI IR VYRIAUSYBĖ.

Labai norėtųsi, kad SAM ne tik žadėtų, bet ir pildytų tuos pažadus. Todėl noriu paklausti, kada gi pagaliau pradės normaliai veikti registracija internetu? Ir ne vien tik Šiaulių centro poliklinikoje. Gavęs atsakymą iš vyriausybės, būtinai informuosiu jus. Jei tik ši nesugalvos laišką persiųsti „mušeikai“ – SAM. Taip elgtis juos išmokino ta pati mūsų brangi vyriausybė.

Gi vyriausybei šią ministeriją reikėtų kontroliuoti rimčiau nei „dėl varnelės“.

Voldemaras Zacharka


Patiko? Pasidalinkite!