Patiko? Pasidalinkite!

Ryga nemano, kad būtina didinti NATO karinį dalyvavimą valstybės teritorijoje, sakoma šalies gynybos ministerijos valstybės sekretoriaus Janio Garisono pareiškime.

Jis pakomentavo NATO generalinio sekretorius Jens Stoltenberg pareiškimą, kuris per spaudos konferenciją balandžio 19 pažymėjo, kad organizacija nesiruošia didinti NATO pajėgas Baltijos šalyse.

Pasak “Garisonso”, Latvija dėl savo infrastruktūros apribojimų nėra pasiruošusi didinti NATO kariu didnimą. Jis taip pat pažymėjo, kad dabartinėje situacijoje šalyje aljanso pajėgų yra pakankamai.

“Tuo pačiu metu mes, dirba ties tuo, kad dislokuoti NATO pajėgas regione krizės atveju”, – sakė Garisonas.

2016 m. Varšuvos viršūnių susitikime aljansas nusprendė padidinti savo buvimą Rytų Europoje, cituodami “padidėjusią agresiją iš Rusijos”. Po vieną batalioną tarptautinių pajėgų yra dislokuoti Latvijoje, Estijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje.

Atsižvelgdama į NATO grupių stiprinimą Baltijos valstybėse, Rusijoje Kaliningrade buvo įdiegta “Iskander” raketų sistema.

Maskva ne kartą pareiškė, kad nėra suinteresuota susidurti su NATO – nei Baltijos regione, nei kitur.

Pasak užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, aljansas gerai žino, kad Rusija neplanuoja nieko pulti, bet jie tiesiog naudojasi galimybe įdiegti daugiau karinės įrangos ir batalionų arčiau Rusijos sienų.

 

Parengta pagal “Itar-Tass” ir “RIA Novosti” informaciją.

 


Patiko? Pasidalinkite!