Patiko? Pasidalinkite!

Už viešuosius homofobiškus komentarus apie LGBT bendruomenę, Liberalioji Europos Parlamento „Renew Europe” frakcija pašalino Lietuvos darbo partijos pirmininką, europarlamentarą Viktorą Uspaskichą iš jos gretų

Trečiadienio vakarą frakcija balsavo dėl narystės nutraukimo vykdant vidaus drausmės procedūrą. Viktoras Uspaskichas buvo nedelsiant pašalintas susumavus balsus.

„Atsinaujinančios Europos šeimoje nėra vietos homofobijai. Kaip politinė šeima, mes esame tvirtai pasiryžę saugoti ir plėsti LGBTI + žmonių teises. Pono Uspaskicho komentarai nesuderinami su vertybėmis, kurios mums brangios ir atsidūrė mūsų šeimos ribose”, — sakė „Renew Europe” prezidentas Dacianas Ciolos.

Anksčiau Viktoras Uspaskichas sukėlė nemažai nepasitenkinimo savo pareiškimais apie LGBT bendruomenę ir „struktūrizuoto” vandens pardavimu.

Be to, anksčiau Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono partijos europarlamentarai paragino iš liberalų frakcijos „Renew Europe” Europos Parlamente pašalinti Uspaskichą dėl jo homofobiškų komentarų.

„Esame šokiruoti sužinoję apie mūsų politinės grupės Lietuvos europarlamentaro homofobiškus pareiškimus. Griežčiausiai juos smerkiame ir prašome pradėti pašalinimo procedūrą. Mes remiame LGBTI žmones Europoje”, — Twitter parašė grupė „Renaissance”, vienijanti Makrono partijos narius ir šalininkus „Renew Europe” frakcijoje.

Po jo pareiškimų liberaliosios Europos Parlamento frakcijos nariai paragino Uspaskichą palikti politinę grupę. Lietuvos politikas bandė teisintis ir teigė, kad žiniasklaida esą neteisingai interpretuoja jo žodžius ir dažnai rašo apie jį „melą”, nors jo reputacija yra „švari”. Jis taip pat atsiprašė.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!