Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos Žemės ūkio ministerija pažymėjo, kad valstybė daugiausia dėmesio skiria kovai su COVID-19 pandemija, todėl Lenkijos ūkininkų neįleis

Žemės ūkio ministerija praneša, kad neleido Lenkijos ūkininkams atvykti dirbti į Lietuvą. Ministerija gavo Lenkijos ūkininkų prašymų leisti atvykti į Lietuvą dirbti ūkio darbus jų valdomuose žemės sklypuose. Ūkininkų skaičius gali siekti kelis šimtus. Pastaruosius metus pasienyje su Lietuva gyvenantys lenkai vis dažniau apdirba Lietuvoje įsigytas žemes.

Atsisakymo priežastimi tapo koronaviruso pandemija. Žemės ūkio ministras Andrius Palionis pareiškė, kad kalbėjo tiek su Lenkijos, tiek su Lietuvos pasienio ūkininkais. Jis pažymėjo, kad valstybė susitelkusi į pandemijos suvaldymą, todėl negali rizikuoti.”

Lietuviai ūkininkai supranta situaciją ir karantino metu pasirengę lenkams atlikti visus šiuo metu būtinus darbus”, — sakė ministras. Ministerija pažymėjo, kad pasikeitus situacijai bus priimti atitinkami sprendimai.

2020.03.15 Lenkija į Lietuvą neįleido lietuvių. Lietuvos prezidentas pakvietęs lietuvius esančius užsienyje grįžti į Lietuvą, liko kaltininku, nes Lenkija atsisakė lietuvius įleisti į Lenkiją. Tranzitu grįžtančių šimtus lietuvių Lenkijos pareigūnai tiesio neįleido, nors kaip Gitanas Nausėda pranešė, kad Lenkija buvo pažadėjusi, kad visi lietuviai bus praleisti grįžti namo.

Nuo kovo 16 dienos Lietuvoje buvo įvestas karantinas, jis pratęstas iki balandžio 27 dienos. Taip pat ribojamas užsieniečių atvykimas į šalį.

Iš viso respublikoje patvirtinta daugiau nei 1128 koronaviruso atvejų, 31 žmogus mirė, daugiau nei 170 pasveiko. Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 1,9 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 126 tūkst. žmonių mirė.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!