Patiko? Pasidalinkite!

Seimo nariai Kęstutis Masiulis ir Virgilijus Poderys pasiekė, kad Europos Tarybos rezoliucijoje „Branduolinė sauga ir saugumas Europoje“ būtų išskirta Baltarusijos Astravo atominės elektrinės situacija. Pirminiame variante apie Astravo atominę elektrinę nebuvo užsiminta nė vienu žodžiu. Europos Tarybos dokumente Baltarusijos vadovybė raginama neišduoti licenzijos Astravo atominės elektrinės veiklai tol, kol ji neatitiks tarptautinių saugos reikalavimų, nebus geriau apsaugota nuo žemės drebėjimų ar didelių lėktuvų keliamų pavojų.

„Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai per mažas Lietuvos laimėjimas, bet aiškus Astravo atominės elektrinės paminėjimas kaip nesaugaus objekto gali atnešti daug teisinių, politinių, ekonominių ir socialinių pasekmių Baltarusijos vadovybei, jeigu jie nenorės atsiverti dialogui. Nuo to, kokią nuomonę apie Astravą dabar suformuos tarptautinė bendruomenė, priklausys Europos ir Baltarusijos santykiai ateityje“, – sakė K. Masiulis.

Rezoliucijoje kaip nepakankamai saugi įvardinta ir dar viena statoma atominė elektrinė Akkuyu Turkijoje, bendradarbiaujant Turkijai ir Rusijos kompanijai „Rosatom“.

„Elektrinių saugumas nėra tik politinė ar ekonominė šalių tarpusavio kova, tai, pirmiausia, yra siekis išvengti bet kokių netikėtumų ir nelaimių, kaip jau esame turėję istorijoje. Tai nėra tik Lietuvos ar kitų šalių susirūpinimas, tai visos Europos ir pasaulio bendras reikalas, todėl svarbu veikti dabar, iki atominėms elektrinėms pradedant darbą“, – kalbėjo K. Masiulis

Rezoliucija oficialiai turėtų būti pristatyta spalio 10 d. Parlamentinės Asamblėjos metu.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!