Patiko? Pasidalinkite!

JAV  bendrovė „The Blackstone Group“ kuri perka 60 proc. vieno didžiausių trijose Baltijos šalyse veikiančio banko „Luminor“ akcijų paketą ir valdys banką kartu su dabartiniais akcininkais „Nordea Bank“ ir DNB.

Savininkai

“The Blackstone Group” Stephen Schwarzman – JAV verslininkas ir finansininkas. Jis yra vienas iš „Blackstone“ įmonės steigėjų ir generalinis direktorius. Šiuo metu jo įkurta privataus kapitalobendrovė yra didžiausia pasaulyje. 2010 m. gale jai buvo patikėta valdyti $131 mlrd. turto.

Turtas

Stephen Schwarzman turi sukaupęs $5,5 mlrd. asmeninio turto. Jis susižėrė $700 mln. ir buvo geriausiai apmokamas vadovas 2008 m. „Blackstone“ atstovas pabrėžė, jog tai veikiau ne atlyginimas, bet didžiąja dalimi jam priklausanti akcijų dalis po veišojo bendrovės akcijų išplatinimo. Be to, per kitus ketverius metus jam bus išmokėta likusi $4,7 mlrd. dalis.

Lietuvos žemės ūkio bankas

2002 m. baigtas penkerius metus trukęs paskutinio valstybinio šalyje Lietuvos žemės ūkio banko privatizavimas.

Valstybės turto fondo (VTF) ir Vokietijos banko “Norddeutsche Landesbank Girozentrale” (“Nord/LB”) vadovamsVilniuje pasirašius 76,01 proc. LŽŪB akcijų priėmimo-perdavimo aktą. Aktas pasirašytas po to, kai pirmadienį “Nord/LB” pervedė į Lietuvos Privatizavimo fondą 71 mln. litų.

Tuomet “Nord/LB” atstovai teigė, kad  LŽŪB bus integruotas į “Nord/LB” grupę, kurios veikla nukreipta į šiaurės rytų rinkas.

“Nord/LB” ir “Luminor”

2017 m. jungtinis „Nordea“ ir DNB bankas Baltijos šalyse pavadintas „Luminor“. Naujo vardo paskelbimas yra dar vienas svarbus žingsnis kuriant jungtinį banką.

Šiandien

Lietuva nebeturi daugelio savo bankų, savo valiutos, valstybinio turto. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad mes tampame kolonija kurią mėgstama vadinti “laisva ir nepriklausoma Lietuva”.

Juozas Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!