Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad Lietuva turėtų suprasti draudimo tranzitu geležinkeliu vežti iš Rusijos regionų į Kaliningrado sritį pasekmių rimtumą.

„Jie turi suprasti pasekmes, o pasekmės, deja, ateis“, – sakė ji.

Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas birželio 17 d. pranešė, kad „Lietuvos geležinkeliai“ pranešė Kaliningradui, kad nuo birželio 18 d. dėl Europos sankcijų Rusijai riboja daugelio krovinių tranzitą iš Rusijos Federaciją sudarančių subjektų į šį regioną. Regiono vadovas pabrėžė, kad Lietuvos veiksmai yra neteisėti ir pažeidžia susitarimus, nes stodama į ES garantavo tranzito į Kaliningradą išsaugojimą.

Federacijos tarybos Konstitucinių įstatymų leidybos ir valstybės kūrimo komiteto vadovas Andrejus Klišas Lietuvos veiksmus pavadino bandymu įtvirtinti regiono blokadą ir atkreipė dėmesį, kad tai gali tapti pagrindu griežtiems Rusijos atsakomiesiems žingsniams.

Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovaspažymėjo, kad Vilniaus sprendimas reikalauja rimtos analizės, kurią valdžios institucijos atliks per kelias dienas, kad pasirinktų atsakomąsias priemones.

TASS inf.


Patiko? Pasidalinkite!