Patiko? Pasidalinkite!

Pirmasis pacientas Latvijoje, kuriam diagnozuota Covid-19 koronavirusinė liga, patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija (VM) ir Ligų prevencijos ir kontrolės centras (SPKC), – praneša portalas diena.lv

Remiantis Latvijos televizijos turima informacija, moteriai buvo diagnozuota „Covid-19“ infekcija. Šiuo metu Greitosios medicinos pagalbos brigada organizuoja jos perkėlimą į Latvijos infektologijos centrą. Moters sveikata nėra sunki.

Ministerija pranešime žiniasklaidai teigė, kad pirmadienį 21 val. 20 min. spaudos konferencijų metu atsakingos tarnybos informuos apie tolesnius veiksmus ir rekomendacijas. 

Latvija, reaguodama į situaciją Europoje, nusprendė  įvesti atsargumo priemones  migrantams iš šiaurės Italijos, Pietų Korėjos ir Irano. Tuo pačiu metu infektologai  perspėjo, kad „Covid-19“ neišvengiamai pasieks Latviją, tačiau iššūkis yra neleisti virusui plisti.

Estija pirmoji

Naujasis koronavirusas buvo aptiktas ketvirtadienį Estijoje ir penktadienį Lietuvoje bei Baltarusijoje. Estijoje nustatytu atveju sergantis Irano pilietis buvo keliavęs per Rygą į Taliną. Visais šiais atvejais užkrėsti asmenys atvyko iš kaimyninių šalių ir teritorijų, visų pirma iš Irano ir Italijos.

Lietuvoje

2020 kovo 2 d. 17.30 val. duomenimis, naujų koronaviruso (COVID-19) atvejų nėra. 2020 kovo 2 d. 17.30 val. duomenimis ištyrus mėginius dėl koronaviruso naujų atvejų nėra. Iki šiol Lietuvoje patvirtintas vienintelis koronaviruso (COVID-19) atvejis (patvirtinta 2020-02-28 4.00 val.).

Paskutiniu etapu ištirta: 7 (iš jų 6 neigiami, vienas – pakartotas Šiaulių pacientės (2020-02-28 patvirtinto ligos atvejo) ėminys – teigiamas. Vadinasi, ši pacientė dar turės praleisti šiek tiek laiko gydymo įstaigoje. Ji galės būti išleista tik tada, kai 2 kartus per 24 val. atlikti tyrimai bus neigiami).

·        Šiandien iki šiol iš viso ištirta: 22
·        Per vakar dieną ištirta: 23
·        Iki šiol iš viso atlikta tyrimų dėl įtariamo koronaviruso: 187
·        Laukiama rezultatų dėl:  0 mėginių (gali būti tikslinama)
BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!