Patiko? Pasidalinkite!

Kauno klinikų gydytojai atvėrė dar vieną apgailėtiną lietuvių bruožą. Gydytojai kreipėsi į visuomenę su prašymu atsiminti, kad medicininės kaukės neapsaugo nuo viruso, tad pacientai be reikalo vagia iš klinikų medicinines kaukes dėžėmis

Nors valdžia ramina lietuvius dėl koronaviruso plitimo ir imasi visų būtiniausių apsaugos priemonių, žmonės vis tiek apimti panikos. Iš parduotuvių superkamos grikių kruopų atsargos. Šį kartą pasiskundė Kauno klinikų Skubios medicinos klinikos gydytojai, kurie atskleidė, kad atsidėkodami už suteiktą pagalbą, pacientai slapta dėžėmis išsineša iš ligoninės medicinines kaukes, kurių gydytojams reikia atliekant savo pareigas.Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos atstovai savo Facebook kreipėsi į pacientus su prašymu nekenkti jų darbui.

“Asmenims, kurie pastarosiomis dienomis išvykdami iš mūsų klinikos kaip padėkos už suteiktą pagalbą ženklą slapta išsinešinėjo mūsų medicinines kaukes su visomis dėžutėmis, norime priminti, kad jos nuo koronaviruso neapsaugo. Netgi priešingai — daugybė mokslinių tyrimų rodo, kad panika ir stresas, kurio apimti pasielgiate taip neracionaliai, silpnina mūsų imunitetą bei didina organizmo imlumą infekcinėms ligoms”, — rašo klinikos atstovai.

Gydytojai pabrėžia, kad išeitis yra ir jie gali tiesiog sudėti visas savo kaukes į seifus arba skirti papildomai personalo kovai su bandančiais konfliktuoti, tačiau tai apsunkintų jų darbą, kurio šiuo metu ir taip pakanka.

“Nei grikiai, nei medicininės kaukės (ypač vogtos  :)), nei kova už teises ar prieš apribojimus mūsų neišgelbės. Išgelbės NEPANIKAVIMAS, PASITIKĖJIMAS medikais ir kitais profesionalais, ĮSIKLAUSYMAS į jų prašymus ir SUPRATINGUMAS, SUPRATINGUMAS, SUPRATINGUMAS”, — primena klinikos gydytojai.Medikai labai prašo žmonių būti supratingų ir nesiimti neracionalių veiksmų, nes situacija keičiasi kiekvieną dieną. O vietoj kaukių vagysčių ir grikių supirkimų pataria eiti pasivaikščioti ir pasidžiaugti prasidėjusiu pavasariu.

“Džiaugsmas, kaip rodo tyrimai, stiprina imunitetą  🙂 Dažnai plaukite rankas, venkite masinių susibūrimų uždarose patalpose, laikykitės kitų PATIKIMŲ, Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintų, rekomendacijų — ir viskas bus gerai!” — gražiai pataria gydytojai.

Pastaruoju metu, Lietuvoje nustačius pirmą koronaviruso užsikrėtimo atveji, viešumoje vis dažniau sklinda istorijos apie žmonių neracionalų poelgį, apie norą prisipirkti kuo daugiau medicininių kaukių ir dezinfekcinių skysčių bei apie maisto atsargų kaupimą.

Tačiau valdžia ragina nepanikuoti, nuolat pristato naujausius duomenis apie koronaviruso plitimo Lietuvoje situaciją.

Gruodžio pabaigoje Kinijos valdžia pranešė apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhano mieste, Hubėjaus provincijoje. Vėliau paaiškėjo, kad jo sukėlėjas — naujas koronavirusas, kuriam buvo suteiktas oficialus pavadinimas COVID-19.Užsikrėtusiųjų skaičius žemyninėje Kinijoje jau viršijo 79,8 tūkst. žmonių, 2870 mirė, per 41,6 tūkst. išgydyta. Už KLR ribų, remiantis naujausiais PSO duomenimis, 58 šalyse užsikrėtusių asmenų skaičius siekė septynis tūkstančius, mirė 104 žmonės.

Koronavirusas lentelė

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!