Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva mokys Armeniją ką reikia daryti, kad priartėtų arčiau ES. Šiam sunkiam darbui pasiruošęs Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas. Jis mokys Armeniją kaip reikia tvarkytis su teismais, korupcija, aplinkosaugoje ir energetikoje

„Lietuva labai vertina Armėnijos dalyvavimą Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės programoje. Viskas priklauso nuo pačios Armėnijos – ji turi visas galimybes būti kuo arčiau ES. Lietuva visada pasirengusi padėti, Armėnijai vykdant demokratines reformas, teikiant jai pagalbą per ES Dvynių programą, taip pat ir tarpparlamentinį bendradarbiavimą“, – tvirtina Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, dalyvavęs šiandieniniame Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio susitikime su  Armėnijos užsienio reikalų ministru Zorabu Mnacakanijanu (Zohrab Mnatsakanyan).

Pasak G. Kirkilo, per ES Dvynių programą Lietuva pasiruošusi teikti savo ekspertinę pagalbą Armėnijai ten, kur jai labiausiai reikia: įgyvendinant reformas valstybės tarnybos, teismų sektoriaus, teisingumo konsolidavimo ir kovos su korupcija srityse, taip pat aplinkosaugoje ir energetikoje.

„Tarpparlamentinio bendradarbiavimo ES matmuo atveria dideles galimybes diskusijoms ir Lietuvos integracinės patirties perdavimui Armėnijai. Seimo Europos reikalų komitetas visada yra pasirengusi artimiau bendradarbiauti su Armėnijos Nacionalinės Asamblėjos Europos integracijos komitetu.“

Armėnija dar nėra parafavusi ES Asociacijos sutarties. Šalies bendradarbiavimas su ES vyksta pagal naująjį ES ir Armėnijos visapusiškos ir tvirtesnės partnerystės susitarimą, pasirašytą 2017 metų lapkritį.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!