Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvoje daugelis socialinių tinklų vartotojų patiria diskriminaciją ir laisvo žodžio apribojimus, prisidengiant socialinių tinklų susikurtomis savomis “bendruomenių taisyklėmis”, kurios daugelį atvejų prieštarauja LR įstatymams. Socialiniai tinklai taiko apribojimus, išjungia paskiras, o kai kuriais atvejais jas išvis panaikina

Lietuvos valdžia į tai žiūri pro pirštus ir net nesiruošia ką nors daryti. Lenkija ir Rusija imasi priemonių suvaldyti socialinių tinklų savanaudiškumą ir savų vertybių diegimą, pažeidžiant vietos šalies įstatymus. “Siūlome priemones, kurios leistų kreiptis į instituciją, kuri spręs, ar socialinės žiniasklaidos turinys pažeidžia asmens teises, ar jis cenzūruojamas, sakė Lenkijos Užsienio reikalų ministerijos vadovas Zbigniewas Ziobro, skelbdamas žodžio laisvės internete apsaugos įstatymo projektą.”

Kaip jis pabrėžė, galima pateikti „daugybę pavyzdžių“, kurie „parodo įvairių privačių įstaigų, tarptautinių korporacijų, cenzūruojamų politikų ar privačių vartotojų pareiškimus, sprendimų absurdiškumą“, – rašoma bankier.pl

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas užsienio interneto platformose pasirašė federalinį įstatymą dėl atsakomųjų sankcijų sankcijų prieš Rusijos žiniasklaidos cenzūrą, atitinkamas dokumentas buvo paskelbtas oficialiame teisinės informacijos interneto portale.

Pagal įstatymą, užsienio interneto platformos susidurs su priemonėmis, kuriomis ribojama prieiga prie informacijos apie rasinę, nacionalinę ir politinę priklausomybę, tai bus taikoma ne tik socialiniams tinklams, bet ir didelėms IT platformoms.

Tuo pačiu metu sprendimas dėl priemonių užsienio platformoms bus priimtas susitarus su Rusijos užsienio reikalų ministerija. Generalinis prokuroras, susitaręs su Rusijos užsienio reikalų ministerija, galės suteikti informacijos šaltinio savininkui Rusijos žiniasklaidos diskriminavimo statusą, o tai grės sankcijomis interneto platformai.

Įstatymas dėl atsakomųjų sankcijų užsienio interneto platformoms bus taikomas Twitter, Facebook ir YouTube. Ši iniciatyva buvo atsakas į daugelį cenzūros prieš Rusijos žiniasklaidą apraiškų užsienio socialiniuose tinkluose.

Užsienio šaltinis, panaikinęs cenzūrą prieš Rusijos žiniasklaidą, turės apie tai pranešti “Roskomnadzor”, o po to generalinis prokuroras, susitaręs su Užsienio reikalų ministerija, panaikins sprendimą dėl priemonių. Įstatymas numato galimybę blokuoti naujienų srautą ir skirti administracines baudas.

Bauda interneto platformoms už Rusijos žiniasklaidos cenzūrą sieks nuo kelių tūkstančių iki trijų milijonų rublių. Interneto platformų srauto blokavimas ir sulėtinimas dėl Rusijos žiniasklaidos cenzūros gali būti taikomas kartu su baudomis, nes “vienas neatšaukia kito”, o atskirų puslapių ar išteklių blokavimas visiškai priklausys nuo pačios interneto platformos galimybių.

BV inf.

Patiko? Pasidalinkite!