Patiko? Pasidalinkite!

Prof. dr. Stanislovas Tomas balandžio 8 d. Vilniaus centre kūju sudaužė Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai skirtą atminimo lentą ir šiuos savo veiksmus tiesiogiai transliavo internete.

Po šio įvykio Stanislovas Tomas buvo sulaikytas policijos ir uždarytas 48 valandoms į areštinę.

„Tai buvo politinis protestas. Tiesą sakant, aš norėjau sustabdyti nusikaltimą. Kas Austrijoje numatoma už tokią lentelę, kurioje užrašytas nacių bendrininko vardas? Austrijoje tai padariusiam žmogui būtų paskirta 20 metų kalėjimo. Pagal Austrijos teisėsaugą tai yra nusikaltimas. Tai yra nacizmo nusikaltimų neigimas ir karo nusikaltėlių šlovinimas. Taip tai skamba pagal Austrijos teisę“, — sakė advokatas.

Lietuvos teismas leido Tomui išvykti iš Lietuvos ir grąžino dokumentus, prokuratūra reikalavo jam paskirti 30 tūkst. eurų baudą.

2019.05.07 teismas S.Tomui skyrė 75 arešto bausmę. Kaip numatyta įstatyme, sumažinus trečdaliu, galutinė bausmė – 50 parų arešto. Taip pat jis turės atlyginti nuostolius Vilniaus miesto savivaldybei už sudaužytą lentą – 2240 eurų. Šis nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Šiuo metu Stanislovas Tomas yra Austrijoje, kur oficialiai pasiprašė politinio prieglobsčio, dėl Lietuvos valdžios ir teisėsaugos persekiojimo už antifašistinę veiklą.

Plačiau apie Prof. dr. Stanislovo Tomo nuveiktus darbus čia.


Patiko? Pasidalinkite!