Patiko? Pasidalinkite!

Sunku patikėti, bet Šiaurės Korėjoje rūkyti marichuaną yra legalu. Šiaurės Korėja turbūt labiausiai valdžios kontroliuojama valstybė pasaulyje, tačiau marihuanos vartojimo klausimu ji gana liberali. Paprasčiausiai šalyje nėra įstatymo, kuris draustų parduoti ar vartoti kanapes. Marihuana nėra priskiriama prie narkotinių medžiagų, todėl laukuose galima rasti didelius augančių kanapių plotus. Marihuana populiari tarp kareivių, kuriems nepatinka siūlomos vietinės cigaretės.

Šiaurės Korėjoje rūkyti marihuaną nėra tabu – daugelis korėjiečių ne tik ją žino, bet ir nuolatos rūko. Tačiau tokių stiprių narkotinių medžiagų kaip metamfetaminas vartojimas ir pardavimas yra smerkiamas, už tai gresia mirties bausmė.

O dabar pakalbėkime apie Lietuvą

Naujausio tyrimo duomenimis, trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose paskutiniais metais išaugo narkotikų vartojimas. Kokaino vartojimas visuose trijuose Lietuvos miestuose, lyginant su 2020 m. duomenimis, išaugo, labiausiai – Vilniuje (70 proc.), Kaune – 31 proc., Klaipėdoje – 21 proc.

Be to, Lietuvoje auga ir narkotikų prieinamumas. Lengviausia gauti marichuanos, antroje vietoje – kokainas. Galima konstatuoti, kad išaugęs kokaino vartojimas liudija pagerėjusį pragyvenimo lygį Lietuvoje.

Tiesa

Narkotikų vartojimo legalizavimas rodo, kad valdžia siekia apsvaiginti savo žmones, kad šie nesuprastų tikrosios situacijos.


Patiko? Pasidalinkite!