Patiko? Pasidalinkite!

Rytų rinką praradusi “Lietuvos geležinkelių” (LTG) grupė paskelbė atleidžianti maždaug 2 tūkst. darbuotojų. Apie tai rašoma pranešime spaudai.

“Lietuvos geležinkelių” (LTG) Grupė tęsia plano, padėsiančio prisitaikyti prie pakitusios verslo aplinkos, įgyvendinimą. Balandžio 27 d. baigtos konsultacijos su darbuotojų atstovais.

“Konsultacijų metu suderintas darbuotojų, kuriuos palies permainos, skaičius, bei jiems skirtos pagalbos priemonės. Jas užtikrins tiek pati LTG Grupė, tiek ir Užimtumo tarnyba, taip padedant specialistams susiplanuoti tolimesnį profesinį kelią. Įvertinus Rusijos karo Ukrainoje, Baltarusijai ir Rusijai pritaikytų sankcijų poveikį LTG Grupei, šių metų veiklos prognozes bei tęsiamus strateginius projektus, Grupė bus priversta atsisveikinti su maždaug 2 tūkst. darbuotojų. Darbuotojų išeitinėms išmokoms bus skirta 6 mln. eurų”, — teigiama pranešime.

LTG Grupė šiuo metu įgyvendina planą, kuris apima tris kryptis: veiklos efektyvumo didinimo, sąnaudų mažinimo, diversifikacijos ir plėtros į naujas rinkas, ypač Vakarų Europos. Šio plano tikslas – prisitaikyti prie pakitusios verslo aplinkos ir padėti tai padaryti klientams, kurie ieško galimybių perorientuoti tiekimo grandines į Vakarus.

Kaip rašoma pranešime, šis planas būtinas todėl, kad palyginti su praėjusiais metais, krovinių vežimo geležinkeliu bendrovė “LTG Cargo” šiemet dėl Rusijos specialiosios operacijos Ukrainoje bei dėl Baltarusijai ir Rusijai pritaikytų sankcijų perveš maždaug per pusę mažiau krovinių – apie 26,5 mln. tonų.

“Tai bus didžiausias krovinių apimčių kritimas ir mažiausias pervežtas krovinių kiekis per įmonės veiklos istoriją. Pastebimai sumažėjus krovinių apimtims, palyginti su praėjusiais metais, LTG Grupė gali netekti apie 150 mln. eurų pajamų”, — teigiama pranešime.

Geležinkelių infrastruktūrą valdančiai Grupės įmonei „LTG Infra” šiemet valstybė planuoja skirti finansavimą, kuris leis užtikrinti infrastruktūros techninę priežiūrą ir verslui pasiūlyti patrauklių paslaugų tarifų. Vis dėlto, drastiškai sumažėjus veiklos apimtims, LTG Grupė turi priimti sprendimus didinti veiklos efektyvumą ir mažinti sąnaudas. Buvo priimti sprendimai dėl griežtos veiklos išlaidų kontrolės, dalies investicinių projektų atidėjimo bei komandos sudėties.

“Konkretūs sprendimai, paliesiantys LTG darbuotojus, buvo išgryninti per konsultacijas su darbuotojų atstovais. Iš viso LTG Grupė atsisveikins su maždaug 2 tūkst. darbuotojų, iš jų apie 1,2 tūkst. dirba “LTG Cargo”, apie 500 – “LTG Infra”, apie 300 – LTG. LTG Grupė atsisveikins su maždaug ketvirtadaliu įvairaus lygmens vadovų. Darbuotojų išeitinėms išmokoms bus skirta 6 mln. eurų”, — praneša LTG.

Kaip pažymėjo LTG generalinis direktorius Egidijus Lazauskas, verslo apimtys susitraukė labai pastebimai, todėl norėdami prisitaikyti prie pakitusios situacijos turime atitinkamai į ją reaguoti.

“Jau anksčiau priimti sprendimai dėl išlaidų mažinimo ir dalies investicijų atidėjimo. Dabar yra būtini skausmingi sprendimai, tačiau siekiame, kad jie būtų tvarūs. Pirma, turime ir toliau užtikrinti kokybiškas ir konkurencingas paslaugas mūsų klientams. Antra, mažindami komandą privalome užsitikrinti galimybes jos augimui ateityje, kai atrasime nišas tolimesnei veiklai. Trečia, atsisveikindami su dalimi komandos sieksime visapusiškai padėti šiems darbuotojams prisitaikyti prie vykstančio pokyčio. Jie užtikrino sklandžią Grupės veiklą, tad mums svarbu, kad jie galėtų sėkmingai tęsti savo profesinį kelią kitur”, – sako Lazauskas.

Anot jo, LTG Grupė efektyvindama veiklą sieks tęsti svarbiausius strateginius projektus, tokius kaip geležinkelio ruožo Vilnius-Klaipėda elektrifikavimas. Taip pat siekiama išlaikyti konkurencingus tarifus mažėjant veiklos apimtims.

Pirmasis smūgis Lietuvos vežėjui įvyko kilus skandalui dėl Baltarusijos gamintojo “Belaruskalij” prekių tranzito, kuris galiausiai buvo visiškai uždraustas nuo vasario 1 dienos. Atsakydamas Minskas nuo vasario 7 dienos apribojo tam tikrų grupių krovinių gabenimą tranzitu iš Lietuvos. Tokį Vilniaus elgesį Minskas ne kartą vadino politiniu ir prieštaraujančiu verslo normoms bei sveikam protui.

Vilniaus sprendimas jau smogė Lietuvos gyventojams – LG ir Klaipėdos uostas, kuriuo tranzitu buvo gabenami “Belaruskalij” kroviniai, paskelbė apie planuojamus atleidimus. Respublikos valstybės biudžetas neteks milijonų eurų per metus.

Antrasis smūgis, tiesiogiai palietęs ES šalis, įvyko įvedus sankcijas Rusijos Federacijai dėl specialios operacijos Ukrainoje.

BG inf.


Patiko? Pasidalinkite!