Patiko? Pasidalinkite!

Varniai pirmą kartą paminėti 1389 kai mūsų šlovingi protėviai ten eilinį kartą iškaršė kailį kryžiuočiams, tiesa tuomet miestelis vadinosi Medininkais. Vėliau- 1413 Vytautas ten įkurdino žemaičių vyskupą, kuo pastarieji (Žemaičiai) nebuvo itin sužavėti ir nusprendė imtis revoliucinės veiklos. Vytautas greit parodė “kas yra kas” ir vyskupija prabuvo Varniuose iki pat 1863, kai po sukilimo carinė valdžia ją perkėlė į Kauną.

Šiandien Medininkai-Varniai vėl sulaukia “kryžiuočių”antpuolių. Nesenai iš “kryžiuočių centro”- Telšių, buvo “užpulta” Kebabēnē, kuriai buvo įsakyta nuimti Žemaitišką užrašą “KEBABĀ” ir pakeisti jį lietuvišku “Kebabai”. Ar tai nėra genocidas, kai Žemaitijoje kaip savo namuose šeimininkauja Lietuviai (nuo 1918m.) ir elgiasi kaip tuometiniai kryžiuočiai?

Nors visoje Žemaitijoje pilna angliškų užrašų ir pavadinimų, bet šie matomai niekam neužkliūvą, kaip ir ČŽV kalėjimai, kuriuose buvo kankinami žmonės. Ar Žemaitis kada nors galės jaustis gaspadoriumi savo žemėje, ar dar ilgai teks kentėti Lietuvių pasityčiojimus iš Žemaičių kalbos?

Vaidas Žemaitis


Patiko? Pasidalinkite!