Ant laužų juos! Sudeginti! Viduramžiais buvo persekiojami žolininkai ir liaudies medicinos žinovai. Už savo veiklą jie buvo tiesiog deginami ant laužų, apkaltinus raganavimu. Tokiu būdu į visuomenę buvo integruojama farmacija
Seimo narys Algimantas Kirkutis pranešė, kad 2020.01.14 dieną Lietuvos Respublikos Seimas priėmė ilgai rengtą Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymą. Tai svarbus žingsnis siekiant pripažinti istoriniu empiriniu keliu susiformavusią papildomosios ir alternatyviosios medicinos klinikinės praktikos svarbą šiuolaikinėje šalies sveikatos apsaugos sistemoje.
Ši sveikatinimo veiklos sritis iki šiol mūsų šalyje nebuvo valstybės prižiūrima ir kontroliuojama, o tai reiškia, kad iki šiol nebuvo vertinamos dirbančių šiame sektoriuje specialistų kompetencijos ir kvalifikacijos, nereglamentuojamos jų atliekamo darbo metodikos, nevertinamos jų naudojamų medžiagų kokybė, sąlygos ir tuo pačiu visuomenei nebuvo užtikrinamas tokių paslaugų saugumas.
Nuo šiol papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūra bus integruota į Lietuvos nacionalinę sveikatos sistemą, bus aiškiai apibrėžtos sąvokos ir terminai, nustatyta, kas ir kokia apimtimi gali verstis šia veikla, paskirtos už šią veiklą vykdančių fizinių ir juridinių asmenų licencijavimą, stebėseną ir priežiūrą atsakingos institucijos. Tikimasi, kad, priėmus šį įstatymą, bus išpildyti fizinių ir juridinių asmenų, norinčių teisėtai verstis šia veikla, lūkesčiai.
Įsigaliojus įstatymui sudaromos sąlygos geriau užtikrinti pacientų, besinaudojančių papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros priemonėmis, teises, o šių paslaugų teikėjai įpareigojami vystyti saugią ir kokybišką šios veiklos plėtrą.
„Įsigaliojus įstatymui, papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros paslaugos pacientams taps saugesnės ir efektyvesnės, visuomenė gaus galimybę kokybiškomis ir saugiomis priemonėmis puoselėti fizinę ir dvasinę gerovę, palengvinti ligų sukeltus negalavimus. Be to, tai skatins šalies universitetus rengti kvalifikuotus šios srities sveikatos priežiūros specialistus ir pradėti mokslinius tyrimus, leidžiančius vertinti tokių paslaugų efektyvumą praktikoje“, – sako prof. Algimantas Kirkutis.
Kartu Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymo priėmimas ženklina naujo ir labai atsakingo darbų etapo pradžią, kai Sveikatos apsaugos ministerija turės sutelkti kompetentingus specialistus ir parengti reikalingus poįstatyminius teisės aktus, padėsiančius praktinius pamatus įstatymo įgyvendinimui.
Joga, eteriniai aliejai, arbatos, dėlės, masažai… ir visa kita bus tikrinama ir kontroliuojama. Nuo šiol papildomoji ir alternatyvioji sveikatos priežiūra bus integruota į Lietuvos nacionalinę sveikatos sistemą: bus aiškiai apibrėžtos sąvokos ir terminai, nustatyta, kas ir kokia apimtimi gali verstis šia veikla, paskirtos už šią veiklą vykdančių fizinių ir juridinių asmenų licencijavimą, stebėseną ir priežiūrą atsakingos institucijos.
Parengta pagal LRS inf.
Read your article and wonder what type of marijuana this writer was smoking, perhaps, medical or grown in elektrenai, 27 Sviesos, 6 floor? 🤣🤣
Or maybe because Rexall or foreverliving, Herbalife got into network and department of health of country and try to get rid off Lithuanian old traditions like bitters, herbs and convert a nation who was last nation converted into christianity more than thousands years ago and will be converted into Judaism or something else?
Please, instead adopting someone’s else traditions, please, make sure that old traditions, recipes will be preserved.
Is that something else? You do realize that Lithuania as country within worldwide history was mentioned as Livonia about 1200 years ago.
Shame on you.
As manau kad visi apibrezimai tam kad lengviau bus straipsni pritaikyt. O kas liecia alegorijas apie teises – kai atsiranda kas pasako, kad mus ne ten veza tai vargu ar tikslinga ieskot pas toki vairuotono pazymenimo, o licenzijuotoje medicinoje siandien ir yra didziausia beda, kad ji ne ten veza. Visiskai ne ten ir koks skirtumas ar nie laikosi taisykliu ar moka vairuot jei nezino krypties…
gerai. kas suskaičiuota tas saugu, ir pelną valstybei neša… klientų sąskaita
Klerkams atidaromos durys pasipinigauti. Įsigaliojus „stogo”, „švogrių” sistemai, atkatus reiks mokėti.
Spiruokle galima spausti bet inercujos desnio neatsauksi
Gediminai, inercijų inerciškumą nustatinėja valdžia. Kaip viduramžiais. Žolininkams ir liaudies šviesuoliams – kibirą su cementų prie kojų ir… į ežerą. Jeigu neiškils – vadinasi buvo raganius. Medicina jau pakluso. Atsiklaupė. Reikia sušukuoti ir beržų pumpuriukų propaguotojus.
Yra tiesos ir ne. Kad keliu važiuotum, kaip ir vairuotojo teisių reik. Kad musmire gydutum, nors žalią nui raudonos atskirt.😀
kad valstybėje važiuotum vairuotojo teisių reik (nes valstybė teisninis darys, todėl viskam reikia tų teisių), o pačiam keliui ar automobiliui tų teisių nereik. Kodėl Indijoj važinėja? Kodėl pas juos beveik nėra šviesoforų ir ar laikysis tenai kas kokių nors „žalių lentelių”? Klausimas
O tu nori gyventi kaip Indijoje ir nudvėsti nuo infekcijos ar ligos, kuri lengvai išgydoma mūsuose?