Patiko? Pasidalinkite!

Po beprotiškų sprendimų ir kišimosi į svetimos šalies politiką, Lietuva sulaukė atpildo. Baltarusijos prezidentas visai Europai demonstruoja savo galią ir kerštą už bandymą jį nuversti ir nužudyti. Antradienį Seimas paskelbė nepaprastąją padėtį, kuri galios visame pasienio ruože prie Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija ir 5 kilometruose į valstybės gilumą nuo jo.

Už nepaprastosios padėties įvedimą balsavo 122 Seimo nariai, vienas parlamentaras balsavo prieš.

Režimas leis iš esmės uždaryti valstybės sieną, migrantų apgyvendinimo vietose bus apribojamos ryšio priemonės taip pat draudžiami susibūrimai.

Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen pažymėjo, kad ir esant tokiai situacijai reikia nepamiršti prievolės būti humaniškais, laikytis savo tarptautinių įsipareigojimų, pasirūpinti tais užsieniečiais, kurie jau yra Lietuvoje.

Kas keičiasi nuo lapkričio 10-osios?

Nepaprastoji padėtis įsigalios nuo šių metų lapkričio 10-osios 00 val. 00 min. ir galios vieną mėnesį.

Nepaprastoji padėtis įvesta pasienio ruože bei 5 kilometrų nuo jo atstumu, taip pat neteisėtų migrantų apgyvendinimo objektuose Kybartuose, Medininkuose, Pabradėje, Rukloje ir Vilniuje.

Pasak premjerės Ingridos Šimonytės, vieni apribojimai bus taikomi neteisėtai sieną kirtusiems migrantams, kiti – Lietuvos gyventojams.

Vietose, kuriose įvesta nepaprastoji padėtis, neteisėtai į Lietuvą patekusiems užsieniečiams bus ribojama teisė gauti ir skleisti informaciją, susirašinėti, vykdyti pokalbius telefonu ir kitaip susižinoti, naudojant prieigą prie mobilaus ir interneto ryšio, prireikus apribojant galimybę naudotis ryšio priemonėmis, išskyrus atvejus, kai toks asmuo naudodamasis šiomis priemonėmis kreipiasi į Lietuvos valstybės institucijas ir įstaigas.

Lietuvos gyventojams bus ribojamos galimybės vykti į teritoriją, kurioje įvesta nepaprastoji padėtis, taip pat šioje teritorijose deklaruoti gyvenamąją vietą. Bus ribojama galimybė organizuoti ir rinktis į susirinkimus teritorijose, kuriose įvesta nepaprastoji padėtis.

“Žmonėms, kurie ten gyvena, jokių nepatogumų nebus ir jie galės judėti taip, kaip iki šiol judėjo”, – kalbėjo Šimonytė.

Pasak jos, klausimą dėl žmonių, kurie atvyksta, pavyzdžiui, darbo dirbti, be jokių problemų išspręstų Valstybės sienos apsaugos tarnyba, įsitikinusi, kad tai saugus judėjimas.

Nepaprastosios padėties metu galios draudimas atvykti į pasienio ruožo teritoriją (negaliotų gyvenantiems, turintiems nekilnojamąjį turtą šioje teritorijoje asmenims), draudimas pakeisti nuolatinę gyvenamąją vietą nepaprastosios padėties laikotarpiu, susirinkimų draudimas, transporto priemonių ir asmenų bei jų bagažo tikrinimas.

Sustiprinus valstybės sienos apsaugą asmenys, ketinantys kirsti ar kirtę valstybės sieną nenustatytose vietose ir esantys nepaprastosios padėties teritorijoje, į šalies teritoriją negalės būti įleidžiami, prireikus naudojant atgrasančius veiksmus, psichinę ar proporcingą fizinę prievartą bei kitas priemones, siekiant užtikrinti jų neįleidimą į šalies teritoriją.

Priimtas Seimo nutarimas nepaprastosios padėties metu leis pasitelkti Lietuvos kariuomenę.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!