Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos bankas išleido itin originalios formos kolekcinę sidabro monetą, skirtą lyčių lygybei. Tai pirmoji kolekcinė moneta, sudaryta iš dviejų dalių. Jas sudėję gauname lygybę simbolizuojantį matematinį ženklą – tai moters ir vyro lygiateisiškumo, pagarbaus tarpusavio ryšio kūrimo simbolis.

10 eurų monetos abiejose averso dalyse pavaizduotos upe plaukiančios ledo lytys, atskirtos vandens properša. Lytys niekuomet nėra vienodos, jas formuoja ir kausto šaltis – taip pat nėra ir vienodo požiūrio į vyrą ir moterį, jų teises. Deklaruojama lyčių lygybė – formali ir dar nėra visiškai pasiekta.

Abiejose reverso dalyse vaizduojami sklindantys vandens ratilai, sujungiantys monetos dalis į bendrą kompoziciją, o jais sujungti Veneros ir Marso simboliai tarsi išreiškia harmoniją tarp skirtingų lyčių ir jų tarpusavio supratimą. Grafinio monetos projekto autorius – dailininkas Antanas Pocevičius.

Moneta išleista 2 500 vnt. tiražu. Ją galima įsigyti el. parduotuvėje monetos.lb.lt, Lietuvos banko kasose bei iš oficialių numizmatinių vertybių platintojų. Moneta nukaldinta UAB „Lietuvos monetų kalykloje“

Pasitinkant kolekcinę sidabro monetą, skirtą lyčių lygybei, Lietuvos bankas inicijavo diskusiją tokia tema. „Lyčių lygybė naudinga visai visuomenei“ – sako Lietuvos banko atstovė Laura Galdikienė. Ši nauda pasireiškia įvairiose srityse – darbo rinkos, demografijos, netgi vyrų sveikatos ar vaikų auklėjimo.

Europos lyčių lygybės instituto skelbiamas lyčių lygybės indeksas rodo, kad Lietuva – vienintelė šalis Europos Sąjungoje, kuri nuo 2005 m. šioje srityje nepadarė jokios pažangos. Kodėl taip yra, kokia reali padėtis ir ką turėtume nuveikti? Apie tai Lietuvos banko parengtoje tinklalaidėje kalbamės su Lietuvos banko Ekonomikos departamento vyriausiąja ekonomiste Laura Galdikiene ir ISM vadybos ir ekonomikos universiteto rektoriumi dr. Daliumi Misiūnu.

Pokalbį veda lyčių lygybės ekspertas Donatas Paulauskas:

SKELBIMAS „Ieškau moters, kuri galėtų sukapoti malkas, pakeisti automobiliui ratus ir išvalyti namo kaminą” Kreiptis nurodytų el. adresu: linasabramauskas@gmail.com”

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!