Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva energetinę nepriklausomybę (SGD terminalą) anglišku pavadinimu -“Independence” išsinuomavo 2014 metais. Valdžia šį žingsnį pateisino noru atsikratyti Rusijos “Gazprom” “monopolijos”. Tačiau terminalas valstybei kainuoja brangiai: “Klaipėdos nafta” už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 milijonų eurų. Taip, kad prie dabartinių “pigesnių” dujų, reiktų pripliusuoti ir tuos 60 milijonų eurų.

Į Lietuvą atvyko tanklaivis su suskystintų gamtinių dujų (SGD) kroviniu iš Rusijos.

Kaip rašo portalas Marinetraffic.com, tanklaivis “Coral Favia” atvyko iš Vysocko uosto ir atplaukė į Klaipėdą ankstų antradienio rytą. Šiuo metu laivas yra netoli vietinio SGD terminalo.

SGD terminalo operatoriaus “Klaipėdos nafta” duomenimis, laivas pristatė 9,5 tūkst. kubinių metrų dujų.

Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos, yra pristatymų ir iš JAV.

Spalį Energetikos ministerija turėjo parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.

Šokis pagal JAV dūdelę

Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų noras atsisakyti Rusijos dujų nėra susijęs su ekonominiu tikslingumu. Be to, pasak Nepriklausomos kuro tiekėjų sąjungos viceprezidento Dmitrijaus Gusevo, Lietuva perka Amerikos SGD dėl Vašingtono spaudimo, nes Valstijos nori tiekti savo kurą Europos rinkoje.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!