Lietuva energetinę nepriklausomybę (SGD terminalą) anglišku pavadinimu -“Independence” išsinuomavo 2014 metais. Valdžia šį žingsnį pateisino noru atsikratyti Rusijos “Gazprom” “monopolijos”. Tačiau terminalas valstybei kainuoja brangiai: “Klaipėdos nafta” už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 milijonų eurų. Taip, kad prie dabartinių “pigesnių” dujų, reiktų pripliusuoti ir tuos 60 milijonų eurų.
Į Lietuvą atvyko tanklaivis su suskystintų gamtinių dujų (SGD) kroviniu iš Rusijos.
Kaip rašo portalas Marinetraffic.com, tanklaivis “Coral Favia” atvyko iš Vysocko uosto ir atplaukė į Klaipėdą ankstų antradienio rytą. Šiuo metu laivas yra netoli vietinio SGD terminalo.
SGD terminalo operatoriaus “Klaipėdos nafta” duomenimis, laivas pristatė 9,5 tūkst. kubinių metrų dujų.
Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos, yra pristatymų ir iš JAV.
Spalį Energetikos ministerija turėjo parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.
Šokis pagal JAV dūdelę
Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų noras atsisakyti Rusijos dujų nėra susijęs su ekonominiu tikslingumu. Be to, pasak Nepriklausomos kuro tiekėjų sąjungos viceprezidento Dmitrijaus Gusevo, Lietuva perka Amerikos SGD dėl Vašingtono spaudimo, nes Valstijos nori tiekti savo kurą Europos rinkoje.
BV inf.
Ir taip bus visada.
Ziauriai pasiteisino terminalo statyba. Ruskeliai ne tik prarado monopoli bet dabar kiekviena 9,5 tūkst kubiniu metru duju pristatymas ruskeliams tapo ivykiu kiekviena karta idena i naujienas =DDDD Seka Marinetraffic.com, duomenys . =DDDD Gerai cia …
Delfio lojikas išlindo…
Mongoloidine atlieka islindo…….
Dusk, debile.
Ožio myžalų išgerk.
Kokia nauda Lietuvai? Kiek mokėjo tada ir kiek moka dabar?
Kol rusai turėjo dujų monopolį, Lietuva už dujas mokėjo daugiausiai Europoje.
Dabar veikia du – trys dideli tiekėjai. Nors kainos krito ir rusai atseit “dempinguoja”, bet jos dar nėra žemos. Trys tiekėjai gali susitart. Jie ir susitaria. Jeigu rinkoje veiktų ne mažiau keturių stambių tiekėjų ir galėtų prekiauti smulkūs, tada pradėtų veikti tikra konkurencija.
Neužilgo taip ir bus.
Tiesiami dujotekiai į Lenkijos terminalus, latviai kad ir kaip prispausti, bet bus priversti statytiažiausiai du dujų terminalus. Visi naudojantys dujas galės jas pirkti be jokių suktų rusiškų sutarčių iš ko tik nori.
Verslas to labai laukia.
Kokie tiekėjai? Visos dujos iš Rusijos ir tik vos vienas kitas laiviūkštis buvo iš kitur. Ne faktas, kad ne su rusiškomis dujomis.
Gal galite pateikti kainą kiek mokėjo ir kiek moka?
Tai kaina už lojimą prieš Rusiją. Aišku? Kainos sumažėjo ne dėl konkurencijos, o dėl pasaulinės kainų konjunktūros.