Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva yra labai dosni šalis, pasiskolinus pinigų atsirado galimybės teikti humanitarinę pagalbą Armėnijai, Moldovai ir Gruzijai. Lietuva prieš tai skyrė humanitarinę pagalbą Kinijai, Ispanijai, Ukrainai ir Palestinai

Gegužės 14 dienos rytą iš Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose į Armėniją, Moldovą ir Sakartvelą išskrido Lietuvos kariuomenės orlaivis „Spartan”. Jis išskraidino humanitarinę siuntą su Lietuvoje pagamintomis apsaugos priemonėmis, reikalingomis kovai su COVID-19.

Humanitarinė pagalba Armėnijai, Moldovai Gruzijai
Foto/LK KOP AB

Tuo pačiu lėktuvu išskrido ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje studijas baigę ir namo negalėję grįžti Armėnijos, Sakartvelo ir Moldovos kariai bei grupė Lietuvos ir Sakartvelo ir Armėnijos piliečių. Grįždamas į Lietuvą KOP lėktuvas parskraidins Armėnijoje ir Sakartvele likusius Lietuvos piliečius. Jie skraidinami LR Užsienio reikalų ministerijos prašymu.

Šis skrydis – tai humanitarinė pagalba, kurią Lietuvos Respublikos Vyriausybė balandžio 22 dienos nutarimu skyrė Rytų kaimynystės šalims, reaguodama į šių valstybių humanitarinės pagalbos prašymus padėti kovoje su COVID-19. Išvakarėse, gegužės 13 dieną, humanitarinis krovinys žemės transportu taip pat iškeliavo į Ukrainą.

Šiandien vykstantis Karinių oro pajėgų orlaivio „Spartan“ skrydis – jau ketvirtasis, teikiant pagalbą civiliams kovojant su koronaviruso pandemija.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!