Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva nutarė nebeatskleisti priešams savo sergančių koronavirusu karių skaičiaus, nes pasak Lietuvos kariuomenės atstovo, tai kelia grėsmę atskleisti Lietuvos kariuomenės operacinius pajėgumus

Lietuvos kariuomenės vadovybė nusprendė neatskleisti koronaviruso užsikrėtusių karių skaičiaus. Tai praneša TASS, remdamasi kariuomenės vado atstovu spaudai Tomu Balkumi.

“Informacijos apsaugos specialistų vertinimu, kariuomenėje sergančių ir izoliuotų karių statistikos nuolatinis teikimas ir atnaujinimas kelia grėsmę atskleisti Lietuvos kariuomenės operacinius pajėgumus, todėl nebebus teikiama visuomenei tikslių duomenų apie kariuomenės padaliniuose sergančių ir izoliuotų karių skaičius”, — sakė jis.

Anot Balkaus, buvo nutarta atšaukti šauktinių grįžimą namo, kad infekcija neplistų. Lapkričio 6 dieną pranešta, kad tarp kariškių ir jiems prilygintų civilių buvo nustatyta apie 200 koronaviruso atvejų. Buvo teigiama, kad liga pasireiškė lengva ar besimptome forma, židinio protrūkių neužfiksuota. Po kontaktų su kariuomene izoliuoti 600 žmonių.

Lapkričio 7 dieną visoje respublikoje įvestas karantinas, kuris tęsis tris savaites. Šalies valdžia neatmeta griežtesnių apribojimų, jei įvestos priemonės neužkirs kelio infekcijos plitimui.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso patvirtinta beveik 30 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 240 žmonių.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!