Patiko? Pasidalinkite!

Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė Zita Katkienė pranešė, kad koronavirusu Italijoje užsikrėtusi šiaulietė dar lieka ligoninėje

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje surengta spaudos konferencija dėl koronovirusu užsikrėtusios pacientės tolesnio gydymo. Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pateikė naujausią informaciją bei įvertino pacientės sprendimą gydytis ligoninėje, kol visiškai pasveiks.

Per savaitgalį pacientei atlikti du mėginiai dėl koronaviruso. Penktadienį paimtas mėginys buvo teigiamas. Sekmadienį paimto mėginio tyrimo rezultatas pirmadienį apie 13 val. dar nebuvo žinomas. Anot R. Mažeikos, bet kuriuo atveju: ar rezultatas bus teigiamas, ar neigiamas, pacientė dar šią savaitę bus ligoninėje.

Praėjusią savaitę buvo sprendžiama, kad pacientė, nuo pirmadienio, net ir esant teigiamam tyrimo rezultatui, galės būti izoliuota namuose. Pati moteris nusprendė likti ligoninėje ir gydytis, iki kol visiškai pasveiks, o grįžusi galės gyventi aktyvų, įprastą jai gyvenimą. R. Mažeika pacientės pasirinkimą vertina kaip labai atsakingo žmogaus, suvokiančio savo atsakomybę prieš visuomenę, elgesį. Be to moteris pageidauja, kad dėmesio jai būtų kuo mažiau ir ji nėra linkusi viešai kalbėti apie ligą.

„Galime pasidžiaugti ir padėkoti, kad jos atsakingas, pavyzdinis elgesys, grįžus iš endeminės zonos, buvo teisingas ir lemiantis, kad turime šalyje tik vieną infekuotą žmogų. Jos pavyzdžiu ir visuomenė ėmė labai atsakingai žiūrėti į ligos požymius“, – teigia gydymo įstaigos vadovas. Lietuvoje visiems žmonėms, pabuvojusiems endeminėje zonoje ir pajutusiems ligos simptomus, koronaviruso tyrimai atliekami be jokių išimčių. Pasak R. Mažeikos, galvoti, kad būtų tokių, kurie, jausdami ligos požymius nesikreipė į medikus, labai abejotina, nes visuomenė pavojingos ligos akivaizdoje tapo labai atsakinga.

Parengta pagal Respublikinės Šiaulių ligoninės inf.


Patiko? Pasidalinkite!