Patiko? Pasidalinkite!

LSDD Seime nusiteikusi siūlyti “krūvą”, kaip jie teigia Lietuvai labai svarbių įstatymų projektų. Tarp jų labiausiai pažymimas ” išmokų vaikams didinimas”. Ar tai nėra labiau populistiniai šūkiai ir ruošimasis artėjantiems prezidento rinkimams? Pateikiame jūsų dėmesiui LSDD pranešimą:

“Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcija (LSDD) parlamento pavasario sesijoje pateiks daugybę ambicingų įstatymų projektų, tarp jų – socialiai jautrių projektų, pagerinsiančių šeimų socialinę padėtį. Frakcija siūlys didinti išmokas vaikams, įteisinti nemokamą vaikų maitinimą, sieks internetinio balsavimo įvedimo. Siūlys įteisintu nelietuviškų vardų ir pavardžių rašymą nelietuviškais rašmenimis.

„Kartu su koalicijos partneriais esame pasiruošę įgyvendinti nemažai priemonių, kurios realiai pagerins Lietuvos žmonių gyvenimą: padės sustiprinti jų socialinę bei ekonominę gerovę. LSDD frakcija tikisi, kad mūsų idėjos sulauks ir kitų frakcijų palaikymo Seime“, – sako Seimo LSDD frakcijos seniūnas Andrius Palionis.

LSDD frakcija siūlo suteikti didesnę pagalbą šeimoms, auginančioms vaikus. Tam bus siekiama įtvirtinti, kad visi vaikai, besimokantys pagal ikimokyklinio ir pradinio ugdymo programas, galėtų gauti nemokamą maitinimą. Taip pat tikimasi bendro pritarimo dėl išmokų visiems vaikams didinimo. Seimo nario A. Palionio įregistruotame pasiūlyme norima įpareigoti valstybę iki 2018 m. gruodžio 31 d. mokėti 30 eurų dydžio išmoką, kaip yra šiuo metu,  o nuo 2019 m. ją padidinti dar 30 eurų ir mokėti po 60 eurų už kiekvieną vaiką, nepaisant tėvų pajamų dydžio. Nuo 2020 metų sausio 1 d. išmoką vaikams siūloma padidinti, ir ji galėtų būti 1 valstybės remiamų pajamų dydžio.

Tarp LSDD frakcijos pasiūlymų – idėja praplėsti lengvųjų automobilių įsigijimo ir jų techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos gavėjų ratą. Priėmus pasiūlymą, šeimos, auginančios ar globojančios neįgalų vaiką (įvaikį), taip pat šeimos, auginančios ir globojančios 3 ir daugiau vaikų bei šeimynos turėtų teisę vieną kartą per 6 metus gauti iki 32 bazinių socialinių išmokų dydžio (1216 eurų) kompensaciją automobiliui įsigyti.

Norima keisti ir Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą. Tikslas – paskatinti įmones imtis įvairių socialinių iniciatyvų, didinant darbuotojų motyvaciją sveikai gyventi, gerinti jų gyvenimo sąlygas ir siekti geresnių darbo rezultatų. Įstatymo projektu siūloma įgyvendinti papildomas priemones, skatinančias kvalifikuotus darbuotojus neišvykti į kitas šalis ieškoti geresnių darbo sąlygų ir galimybių didinti savo ir savo šeimos narių socialinę gerovę.

Pavasario sesijoje Seimo LSDD frakcija sieks sudaryti teisines prielaidas dokumentuose rašyti Lietuvos Respublikos ir užsienio piliečių nelietuviškus vardus ir pavardes nelietuviškais lotyniško pagrindo rašmenimis.

Taip pat paruoštas Psichikos sveikatos priežiūros įstatymo pakeitimo projektas, kurio tikslas yra apsaugoti visuomenės narius nuo asmenų, kuriems diagnozuota priklausomybė nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų, keliamos grėsmes sveikatai, gyvybei ir turtui. Siekiama sudaryti galimybę teismo sprendimu apriboti asmens, kuriam diagnozuota priklausomybė nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų ir keliančių grėsmę savo, savo šeimos ir visuomenės turtui, veiksnumą. Taip pat sudaryti sąlygas, kad laiku ir tinkamai būtų suteikta pagalba įstatymo projekte minimiems asmenims.

Frakcija siūlys įteisinti naują, prie šiuolaikinių technologijų galimybių pritaikytą, saugią balsavimo formą – balsavimą internetu. Toks sprendimas paskatintų rinkėjus aktyviau dalyvauti vyksiančiuose Prezidento, Seimo, Europos Parlamento, savivaldybių tarybų rinkimuose ir referendumuose. Internetinio balsavimo idėją palaiko didžioji dalis Lietuvos gyventojų.

Taip pat šioje sesijoje bus siekiama didesnio skaidrumo savivaldoje, todėl siūloma numatyti, kad savivaldybių kontrolieriai būtų atskaitingi Valstybės kontrolei.”

bukimevieningi.lt inf. parengta pagal LRS medžiagą

 


Patiko? Pasidalinkite!