Patiko? Pasidalinkite!

2004 m. kovo 29 d. Lietuva (be referendumo) supaprastinta tvarka įstojo į NATO (North Atlantic Treaty Organisation – Šiaurės atlanto sutarties organizacija). NATO – tai gynybinė organizacija, kurią sudaro laisvos ir nepriklausomos valstybės, susijungusios į sąjungą tam, kad diplomatinėmis, o prireikus – ir karinėmis priemonėmis išsaugotų tarptautinę taiką bei savo nepriklausomybę. Organizacijos sprendimai priimami tik pritarus visoms jos narėms.

“LR KONSTITUCIJA. Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.”

Gruodžio 1 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo pirmojoje NATO užsienio reikalų ministrų nuotolinio susitikimo sesijoje, kurios metu ministrai aptarė NATO politinės dimensijos stiprinimą, Rusijos grėsmes ir ginklų kontrolės politikos klausimus.

Pasak L. Linkevičiaus, per pastaruosius 10 metų saugumo aplinka reikšmingai pasikeitė. Agresyvi Rusijos laikysena ir tarptautinės teisės pažeidimai, auganti Kinijos karinė ir ekonominė galia, naujosios technologijos, kibernetinės ir dezinformacinės atakos reikalauja iš naujo įvertinti NATO strategiją.

„NATO Aljanso stiprybė yra jo gebėjime adaptuotis ir laiku reaguoti į iššūkius. Rekomendacijos, kurias pateikė Generalinio sekretoriaus suburta ekspertų grupė yra pirmas žingsnis link NATO politinės darbotvarkės stiprinimo išlaikant tvirtus gynybinius pajėgumus. Jų pagrindų siūlysime sprendimus artėjant NATO viršūnių susitikimui,“ – sakė L. Linkevičius.

Užsienio reikalų ministrai susitikime laikėsi vieningos nuomonės, jog didžiausia grėsmė Aljansui kyla iš Rusijos. Stebima plati Rusijos destabilizuojančių veiksmų geografija – Ukraina, Kaukazas, Vakarų Balkanai, Artimieji Rytai, Šiaurės Afrika. Pastaruoju metu kelia susirūpinimą prastėjanti saugumo situacija Juodosios jūros regione, kur intensyviai vykdoma nelegaliai aneksuoto Krymo pusiasalio militarizacija.

URM inf.


Patiko? Pasidalinkite!