Patiko? Pasidalinkite!

Visuomenininkas Linas Hermanas išsigandęs, kad gali būti per prievartą vakcinuojamas ir čipuojamas, kreipėsi į LR Sveikatos ministeriją su prašymu, kad ši užgarantuotų Liną, kad jam nebus taikoma priverstinė vakcinacija ir čipavimas

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijai
Vilniaus g. 33 LT-01506 Vilnius
LINAS HERMANAS asm. kodas ***********adresas

PRAŠYMAS DĖL VASTYBĖS GARANTIJOS JOG AŠ NIEKADA NEBŪSIU PRIVERSTINAI ČIPUOJAMAS AR VAKCINUOJAMAS NUO BET KOKIOS LIGOS

2020-08-27

Gerbiama Sveikatos apsaugos ministerija,
Į jus kreipiuosi neeiliniu klausimu, nes noriu jog jūs man garantuotumėte valstybės vardu, jog prievarta ar mainų principu (tu man aš tau), niekada nebūsiu verčiamas priimti bet kokį čipą ar bet kokį kitokį svetimkūnį į man priklausantį fizinį mano kūną be mano laisvos valios ar sutikimo. Prašau atsakyti raštu, viršuje nurodytu fiziniu pašto adresu.

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS VISUOMENĖS SVEIKATOS DEPARTAMENTAS Linui Hermanui atsakė:

2020-10 Į 2020-08-27 Nr. (1.1.36-412) 4- DĖL INFORMACIJOS
Atsakydami į Jūsų paklausimą, informuojame, kad jokios sveikatos priežiūros paslaugos Lietuvoje nėra privalomos ir negali būti teikiamos be asmens sutikimo. Sveikatos priežiūros paslaugoms taikoma tvarka, kad yra būtinas asmens sutikimas, t.y. pacientas (ar jo atstovai pagal įstatymą) turi būti informuotas apie jam siūlomas paslaugas, pasirašyti rašytinį sutikimą arba patvirtinti apie siūlomų paslaugų atsisakymą raštu.

Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ypatumus reglamentuoja Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo nuostatos. Šio įstatymo 12 str. 6 d. numatyta, kad „pacientas, gavęs informaciją apie jam skiriamas sveikatos priežiūros paslaugas, šio įstatymo nustatytais atvejais savo sutikimą ar atsisakymą dėl šių sveikatos priežiūros paslaugų suteikimo turi patvirtinti raštu.“

Direktorius Audrius Ščeponavičius

Socialiniuose tinkluose sklinda daugybė informacijos apie priverstinį čipavimą ir vakcinaciją, todėl gyventojai dažnai šia informacija patikėję ima panikuoti. Šį kartą Linas Hermanas atliko mažą, bet mano manymu labai prasmingą darbą, kuris įnešė į visą šią situaciją daugiau aiškumo. Prieš pasirašant dokumentus pas gydytojus, nepamirškite juos perskaityti!

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!