Patiko? Pasidalinkite!

Netikėtas „novičiokas” Europai, Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad Baltarusijos sepc. tarnybos perėmė sensacingą Lenkijos ir Vokietijos pokalbį apie Navalną. Šį pokalbį Lukašenka pažadėjo perduoti Rusijai.

Apie tai pasakojo radijo stoties „Govorit Moskva” vyriausiasis redaktorius Romanas Babajanas, kuris ėmė interviu iš Baltarusijos lyderio.

„Aš necituosiu pažodžiui, bet perteiksiu prasmę. Mes turime, sako Lukašenka, visą šį pokalbį, norite pasiklausyti? Natūralu, kad mes iškart sureagavome: žinoma, norime, pasiklausykime! Į tai jis atsakė: tada paprašykite Rusijos FST vadovo, jis leis jums pasiklausyti, nes aš jam perdaviau šią juostą. Bet, sako, galiu jums pasakyti, kad tai menkniekis, tai gėlytės. Jūs neįsivaizduojate, kokią informaciją turime ir kokios uogos dar priešaky”, — cituoja RIA Novosti Babajaną.

Praėjusią savaitę Lukašenka pranešė, kad perėmė Varšuvos ir Berlyno pokalbį apie Navalną ir pažadėjo įrašą perduoti Rusijos specialiosioms tarnyboms. Penktadienį Baltarusijos nacionalinė televizija „ONT” paskelbė jo fragmentą, kur asmuo, įvardytas, kaip Vokietijos atstovas, sako, kad ruso „apnuodijimo” patvirtinimas nėra toks svarbus, nes kare „visi metodai geri”. Vokietijos vyriausybė pokalbį laiko fiktyviu, Lenkija taip pat paneigė informaciją apie pokalbį.

Rusijos politikas Aleksejus Navalnas buvo paguldytas į ligoninę rugpjūčio 20 dieną Omske po to, kai sunegalavo skrisdamas lėktuvu iš Tomsko į Maskvą. Jis buvo paguldytas į greitosios medicinos pagalbos ligoninės Nr. 1 intensyviosios terapijos skyrių. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių smarkiai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kol kas nėra aišku, kas tai sukėlė, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

Po dviejų dienų sunkios būklės Navalnas lėktuvu buvo nugabentas į Berlyno kliniką „Šaritė”, kurios gydytojai preliminariai nustatė diagnozę — apsinuodijimą cholinesterazės inhibitorių grupės medžiaga.

Trečiadienį Bundesvero laboratorijos specialistai pareiškė, kad Navalnas apnuodytas „Novičiok” grupės nervus paralyžiuojančiu preparatu. Vokietijos ministrų kabinetas pranešė, kad informuos Europos Sąjungą ir NATO apie Navalno tyrimų rezultatus, kad aptartų „bendrą reakciją”. Be to, jie planuoja susisiekti su Cheminio ginklo uždraudimo organizacija.

Rusijos mokslininkas Leonidas Rinkas, tiesiogiai dalyvavęs kuriant „Novičiok”, RIA Novosti sakė, kad Navalno simptomai visiškai skiriasi nuo apsinuodijimo šia medžiaga. Jo nuomone, bandymai susieti Navalno „apnuodijimą” su „Novičiok” yra absoliuti politinė nesąmonė, o Rusijai nebus teikiami ėminiai, kurie galėtų patvirtinti „apnuodijimą”.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!