Patiko? Pasidalinkite!

Kaip jau buvo rašyta, liepos 13 d. apie 15 val. sužinojome, kad  Estijoje Lietuvos prašymu suimta Lietuvoje ilgai persekiotų čečėnų Gatajevų ( jų šeimai Suomijoje suteiktas politinis prieglobstis)  įdukra Ch. Činchojeva. Ji buvo sulaikyta Taline liepos 12 d. ryte. Tai šiek tiek nustebino, nes Suomija yra tokia šalis, kuri jei suteikia politinį prieglobstį, tai daro įsitikę jog asmenys, kurie gauna politinių pabėgėlių statusą, buvo tikrai persekiojami. Tai, kad Lietuvos spec.tarnybos vėl ėmėsi aktyvaus Gatajevų persekiojimo, akivaizdžiai įrodo, kad jiems neegzistuoja jokios žmogiškumo bei tarptautinės teisės ribos.

Žinomas Estijos žmogaus teisių  gynėjas Sergejus Seredenko perdavė tokį Maliko Gatajevo kreipimasį :  ,,12-07-2018 netoli Talino uosto mus sustabdė policijos pareigūnų grupė. Visų automobilio keleivių dokumentus paėmė patikrai. Po kurio laiko pareigūnai pareiškė, jog mano įdukra Cheda Činchojeva areštuojama pagal Lietuvos prašymą. Ją nuvedė į policijos automobilį ir nugabeno į nuovadą adresu – Talin Kolde prospektas 65. Mes nupirkome maisto produktų ir paprašėme perduoti juos Chedai.

Lieps 13 d. ryte kreipėmės į pareigūnus, prašėme suteikti informaciją, kokia įdukros būklė, kas vykdoma jos atžvilgiu? Gavome atsakymą, jog jokia informacija nebus suteikta, jie bendraus tik su advokatu arba konsulu. Tada  kreipėmės į Rusijos konsulą. Šis reagavo ir greitai atvyko į policijos nuovadą. Tačiau jam buvo pareikšta: ,,Toks asmuo nebuvo mūsų nuovadoje, neturime jokios informacijos apie tai“. Kas čia vyksta? Kur mūsų įdukra? Ar jau vykdomi atviri žmonių grobimai?“.

Kaune gyvenusi Gatajevų šeima buvo nuožmiai persekiojama Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnų. Vykdytos kratos, fabrikuota baudžiamoji byla, kurį  laiką Malikas ir Chadižat Gatajevai buvo uždaryti už grotų. Gyvenimas Lietuvoje jiems apkarto, nes vyko tiesiog nuožmus jų persekiojimas. Vėliau jie pasitraukė iš Lietuvos ir gavo politinį prieglobstį Suomijoje. Gatajevų persekiojime dalyvavo Aurimas Šumskis ir kiti skandalingai pagarsėję VSD pareigūnai. Šiuo metu aiškinamės padėtį, kur randasi Ch. Činchojeva? Kas per pinklės vėl rezgamos Gatajevų  šeimai?

Ir štai liepos 15 d. pavyko susisiekti su Maliku Gatajevu. Jis teigė : ,,Sužinojome jog mūsų įdukra Cheda tikrai randasi Estijoje. Kol kas ji neperduota Lietuvai. Tai reiškia jog vis tik bus laikomasi teisinių perdavimo procedūrų. Padėtis sudėtinga dėl to, kad VSD reikia priešų. Visi žino, kad Lietuvoje nėra tikrų teroristų. Nevyksta grėsmingi sprogimai, pastatų užgrobimai, nevyksta masinės riaušės. Tada dirbtinai ieškoma tariamų ,,teroristų“. Dėl to mus ilgai persekiojo, kai gyvenome Kaune. Ir štai vėl vykdo brutalius veiksmus prieš mūsų šeimą. Beje, prieš keletą metų tuometinis VSD vadovas G. Grina deputatams pripažino, jog prieš mus vykdyti veiksmai-tai treniruotės pagal kovos su terorizmu programą. Štai taip. Taikūs piliečiai tampa tiesiog treniruočių objektais. Nėra teroristų, tai ką daryti? Tada patys  VSD veikėjai juos sukuria ir treniruojasi“.

Giedrius Grabauskas


Patiko? Pasidalinkite!