Patiko? Pasidalinkite!

Įsivaizduokite Lietuvos ir Rusijos karinį konfliktą pasienyje. Užtenka mažiausios provokacijos ir turime savo kieme karą, apie kurį jau daugelį metų rašo amerikasosinė žiniasklaida.

2016 metais “orgazmų” portalas rašė, kad “V. Putinas gali pulti dar šiemet – liepą, rugpjūtį arba rugsėjį“, bet pakol kas, dar neužpuolė.

Na, bet jeigu, vis dėlto užpultų? Prasidėjus kariniam konfliktui, Donaldas Trampas tuoj pat imtų skaičiuoti iš šio konflikto galimą naudą, nes jis būtent laikosi tokios pelno siekiančios politikos.

Žinoma, kad tie, nuo Lietuvos BVP skiriami krašto apsaugai 4% (kurių pareikalavo Trampas), būtų simboliniai pinigėliai skirti, tik pratyboms ir veltėdžių šėrimui. Karinio konflikto metu, būtų naudojami šaudmenys, patiriami didžiuliai nuostoliai ir tam reiktų kur kas daugiau lėšų.

Pabandykime įsivaizduoti pasėkmes ir Donaldo Trampo reakciją.

Jeigu JAV tiesiogiai įsiveltų į konfliktą su Rusija Lietuvoje, reikštų visišką santykių pablogėjimą ir visišką ekonominę nenaudą pačiai JAV. Naudos iš Lietuvos būtų labai mažai, nes Lietuva tiesiog neturi pinigėlių, o ES fondai vargu ar paremtų Lietuvą karinėms išlaidoms. Miškai iškirsti beveik, naftos neturime, vandenį “Cocacola” nusipirkusi “Neptūną” jau ir tai veža iš Lietuvos. Su skalūnais pasirodo tebuvo eilinė afera, iškasenų kurias turime kaip durpes taip jau baigiama išvežti, žvyro amerikai tikrai nereikia.

“Tiesiog nieko asmeniška sakytų Trampas, tai , tik biznis Dalyte”.

Taip, JAV turėdama savo karius Lietuvoje žaidžia geopolitinį žaidimą prieš Rusiją, kuri iš šalių arčiau priartės vieni kitų sienų, su savo karinėmis bazėmis, bet tai tėra gąsdinimo taktika.

Greičiausiai būtų priimtas paprastas sprendimas, “susivynioti meškeres” ir eilinį kartą Lietuvos rusofobus palikti “ant ledo”, nes ji nėra nieko verta (ekonomine prasme), o Trampas apie ką bekalbėtų, iš esmės jis vistiek kalba apie pinigus.

“Ryte pinigai, vakare kėdės, vakare pinigai ryte kėdės.”

Neriekia kurti kažkokių iliuzijų, kad kažkokiai JAV ar jos vadovui Trampui labai rūpi Lietuva ir jos į “užpakalį, be muilo  mokančių lysti politikų” ligoti užmojai.

Jis gi kuo puikiausiai žino, kad prieš JAV prezidento rinkimus, visi tie dabar į draugus besitrinantys Lietuvos politikai, iš jo šaipėsi ir palaikė Hilarį Klinton kandidatūrą.

Taip, kad visas šitas rusofobijos šizofreninis spektaklis greitai gali baigtis visišku jo uždarymu. Po šio spektaklio uždarymo Lietuvos psichiatrinės būtų perpildytos naujais pacientais, nes vargu ar jie ištvertų tokią spektaklio griūtį.

Vaidas Žemaitis


Patiko? Pasidalinkite!