Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva per 30 nepriklausomybės metų naujų mokyklų pastatymais pasigirti negali, tad tenka tenkintis tomis pačiomis, tarybiniais laikais pastatymomis mokyklomis, jas renovuojant ir naujinant

Okupantai okupavę Lietuvą, pristatė lietuvoje virš tūkstančio mokyklų, kuriomis iki šių dienų naudojasi moksleivai. Ar nebūtų patogiau jas visas nugriauti, kaip skulptūras ir pastatyti naujas – Lietuviškas!? O Lietuviai graiuti tai moka! Kaimuose šis procesas jau pardėtas, eilėje stovi miestai. Kalba aeina apie uždarymą ir nugriovimą, bet apie naujų statymus žinių pakol kas nėra.

110 mokyklų suremontavo ir atnaujino

Mokiniai iš 110 mokyklų šiuos mokslo metus pradės suremontuotose ir atnaujintose patalpose. Valstybė ir savivaldybės mokyklų atnaujinimui skyrė per 25,4 mln. Eurų. Tokius duomenis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pateikė savivaldybės.

Mokyklose už skirtas lėšas išplėstos patalpos, įrengti kabinetai, modernizuoti koridoriai ir poilsio erdvės, atnaujinti persirengimo kambariai ir dušai prie sporto salių. Taip pat buvo keičiami langai, tvarkomi stogai, atnaujinami vamzdynai, šilumos punktai, patalpos pritaikytos žmonių su negalia reikmėms ir kt.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, reaguodama į išaugusį švietimo staigų poreikį šalia sostinės įsikūrusiuose rajonuose, padeda savivaldybėms steigdama papildomas klases ir darželių grupes. Vilniaus rajono Buivydiškių pagrindinės mokyklos bendruomenė mokslo metus pradės naujose erdviose patalpose, kuriose ligi šiol buvo įsikūręs Vilniaus kolegijos fakultetas. Įrengti erdvūs kabinetai ir poilsio zonos, sukurta šiuolaikinė edukacinė aplinka. Atsinaujinusi mokykla pritraukė gyventojų susidomėjimą ir mokslo metus pradės išaugusi – joje mokinių skaičius padidėjo trečdaliu.

Buivydiškių pagrindinės mokyklos Sudervės skyriuje pastatytas ir pilnai įranga aprūpintas modulinis pastatas, įrengta sporto salė. Taip pat modernizuotas Riešės gimnazijos Bukiškio progimnazijos skyriaus pastatas, pertvarkytos Mickūnų vaikų lopšelio-darželio patalpos, rekonstruota Rudaminos vaikų lopšelio-darželio šildymo sistema.

Visose šiose švietimo įstaigose įkurtos ir papildomos ikimokyklinio ugdymo grupės.

Šalyje viso veikia 1009 valstybinės ir savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklos, jose mokosi per 322 tūkst. moksleivių.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!