Patiko? Pasidalinkite!

Pasak mokslininkų, telefonų naudojimas išsiblaškymui trukdo susikaupti ir sutelkti dėmesį į kitas problemas

Mobiliojo telefono naudojimas atitraukti nuo užduočių darymo nepadeda smegenims „persikrauti”, o, priešingai, sukelia dar didesnį intelektinių išteklių išeikvojimą, rašo portalas „Eurekalert„.

Tokią išvadą padarė JAV Rutgerso universiteto mokslininkai po eksperimento, kuriame dalyvavo 414 studentų. Jie sudarė dvidešimties raidžių rinkinių anagramas – po dešimt prieš ir po pertraukos.

Poilsio metu tam, kad atitraukti nuo pagrindinės užduoties, dalyviai turėjo išlaikyti testą – atlikti tris pirkimus parduotuvėje, sutilpti į tam tikrą biudžetą ir tada pagrįsti pasirinkimą. Skirtingų grupių nariai užduotį vykdė išmaniajame telefone, kompiuteryje ar popieriuje. Kontrolinėje grupėje pertraukos nebuvo.

Eksperimento rezultatai parodė, kad dalyviams, naudojantiems išmaniuosius telefonus, testams atlikti reikėjo skirti 19proc. daugiau laiko nei kitiems. Be to, jų rezultatas buvo blogesnis – jie išsprendė 22pro. mažiau užduočių, nei kitų grupių atstovai. Mokslininkai mano, kad telefono naudojimas išsiblaškymui trukdo sutelkti dėmesį į kitas problemas.

„Išmanieji telefonai gali daryti tokį efektą, nes net vienas žvilgsnis į telefono ekraną žmogų verčia susimąstyti apie žinučių tikrinimą, bendravimą su žmonėmis ar nuolatos atnaujinamos informacijos paiešką”, – teigė vienas iš tyrimo autorių Teris Kurcbergas. Pasak jo, naudojantis kompiuteriais toks efektas pastebimas mažiau.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!