Patiko? Pasidalinkite!

Sausio 6 d. Kalėjimų departamentas gavo prašymą iš pirmosios Lietuvos moters su peniu.

Dailiosios lyties atstovė teigia, kad neatvyks atlikti bausmės į kalėjimą, jeigu jai nebus sudaryta galimybė atlikti laisvės atėmimo bausmę kartu su moterimis, o ne su vyrais, nepaisant to, kad jai nuo pat gimimo auga penis.

Kaip gerai žinoma, sprendimu byloje X ir Y prieš Rumuniją Nr. 2145/16 ir 20607/16 Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) nurodė, kad asmens lytis nustatoma ne pagal lytinius organus, o pagal įsitikinimą.

Nepaisant to, kad moteris yra gimusi su peniu ir išlaikė jį iki šiol ji yra įsitikinusi, kad ji yra moteris ir ji turi atlikti bausmę kartu su kitomis moterimis.

Taip pat moteris išpažįsta Judaizmą, o Judaizmas reikalauja iš žydų kiekvieną penktadienio vakarą švęsti Šabatą geriant raudoną vyną. Tokiu būdu, ji negalės atvykti į kalėjimą kol jai nebus leistą kiekvieną Šabatą ir kitų Judaizmo religinių švenčių proga gerti vyną kalėjime.

Įvykdžius šias dvi sąlygas, moteris taip pat prašo apmokėti jos kelionės išlaidas.

Šiuo metu ji gyvena valstybėje, kur jos nusikaltimas nelaikomas nusikaltimu. Todėl Lietuvos teisėsaugos organai negali jos areštuoti. Tačiau įvykdžius moters sąlygas, ji pažadėjo atvykti į kalėjimą laisvanoriškai.

Silpnosios lyties atstovės prašymą surašė ir Europos žmogaus teisme jai talkina Rusijoje registruotas advokatas prof. dr. Stanislovas Tomas.

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!