Patiko? Pasidalinkite!

Seimo narys Naglis Puteikis kreipėsi į Seimo Aplinkos apsaugos komitetą, dėl teisingesnio šiukšlių mokesčių skaičiavimo būdo Telšių rajone

DĖL MAŽAS PAJAMAS TURINČIŲ ŽMONIŲ SKRIAUDIMO NETEISINGAIS ŠIUKŠLIŲ MOKESČIAIS

Esame jau Jums rašę, kokius sunkumus ir neteisingumą patiria mažas pajamas turintys žmonės dėl daugelyje savivaldybių taikomų, mūsų nuomone, neteisingų mokesčių už šiukšles, kai juos renka pagal plotą, o ne pagal svorį, ar kitokį faktinį jų susikaupimą.

Pateikiame konkretų pavyzdį dėl Telšių rajone gyvenančios senjorės Aldonos Blaževičienės – kreipiamės prašydami surasti variantą palengvinti jos išlaidas dėl tokio neteisingo skaičiavimo būdo, kai apmokestinamas jos nenaudojamas sodo namelis, bet Telšių r. meras 2019 11 29 d. raštu atsakė, kad neva nieko negali padaryti.

Bet tai NETIESA – nes visos savivaldybės savo tarybos sprendimu gali pasirinkti kitą – teisingesnį šiukšlių rinkliavos skaičiavimo būdą ne pagal plotą, o, pvz. pagal svorį, kaip Švedijoje. Lietuvos Respublikos įstatymai suteikia tokią galimybę visų savivaldybių taryboms, kodėl jos nepasinaudoja?

Tiek Telšių r. meras, tiek kitų savivaldybių vadovai, kaip ir visi kiti politikai puikiai suprantame, kad vyresnio amžiaus žmones su mažomis pensijomis tokia pasirinkta ydinga sistema verčiame mokėti neproporcingai dideles šiukšlių rinkliavas, ir dar juos skaudiname ir skurdiname, versdami šį mokestį mokėti už nenaudojamą nekilnojamą turtą ir dar skaičiuodami šią rinkliavą pagal to turto plotą.

Iš Aldonos Blaževičienės laiško: “Kokioj demokratinėj šaly mes gyvename, kad senukai gaudami 314 eurų pensiją ir nesinaudodami paslauga mokėti rinkliavą UAB? Sūnus 20metų gyvena Islandijoje, ten jau proanūkį turiu, o už tuščią butą reikia mokėti už šiukšles , nes šiukšlina Telšiuose ne žmogus, o butai. Ar čia ne savivaldybių reketas, palaikant seimui, nes jie nebaudžiami.

Senam žmogui sodas, tai sanatorija, nes gali pabūti gryname ore. Gyvendami daugiabutyje nėra galimybių vasarą pabūti lauke.

Prašau valstybės pasirūpinti ne tik vaikais, bet ir senoliais, mes vaikystės neturėjome, o esame nusipelnę.“Tokių istorijų ne tik Telšiuose – tūkstančiai.

Švedijoje tiek individualių namų, tiek daugiabučių šiukšlių konteinerius (daugiabučiuose jie rakinami) paimant sunkvežimiuose įtaisytos svarstyklės ir ant šiukšliadėžių esantys brūkšniniai kodai iškart nuskaitomi suformuojant sąskaitas gyventojams.

Todėl prašome inicijuoti teisingesnį šiukšlių mokesčių skaičiavimo būdą tiek pareiškėjai, tiek ir kitiems mažų pajamų asmenims, pvz. tokį, kaip Švedijoje, kai šiukšlių rinkliava skaičiuojama pagal svorį, kas yra ne tik teisingiau, bet ir verčia žmones rūšiuoti šiukšles, nes tai mažina jų išlaidas.

Atsakymą man siųskite el. paštu, o pareiškėjai – paštu.

Seimo narys Naglis Puteikis


Patiko? Pasidalinkite!