Patiko? Pasidalinkite!

Naktį danguje matomi šviečiantys „Starlink“ palydovai. Tai labai kontraversiškas išradimas, sukurtas „SpaceX“ siekiant sukurti interneto prieigą bet kurioje mūsų planetos vietoje, o galutiniame projekte numatyta sukurti 42000 palydovų „žvaigždyną“

Šią savaitę ypatingą šviesų pasirodymą naktiniame danguje jie planuoja surengti vakarinėje Europoje, kur per maždaug keturių valandų laikotarpį vienas po kito dangų skros dešimtys palydovų.

Tai vyko ir praėjusią naktį, o žmonės suskubo dalintis savo skirtingose žemyno vietose užfiksuotais kadrais.

Niekas nenumatė, kad pirmosios kelios jų serijos, o šiuo metų jų esama vos 362, bus taip aiškiai matomos. Kai kurie jų netgi yra šiek tiek ryškesni už Veneros planetą.

Jų „traukinį“ sudaro apie 30 palydovų. „Starlink“ priverčia žmones nakties metu pakelti akis į dangų, tačiau tuo pačiu metu daugybė jų baiminasi, kad jie gali kelti jiems tiesioginę grėsmę.

Štai trumpa reakcijų į „Starlink“ apžvalga:

• Technologijų entuziastai šlovina „Starlink“ ir mano, kad jie gali išgelbėti pasaulį.
• Astronomai nekenčia „Starlink“ ir mano, kad jie apsunkins mokslinius stebėjimus. „SpaceX“ vadovas Elon Musk su tuo nesutinka.
• Astrofotografai nekenčia to, kad „Starlink“ grandinės pasirodo ir sugadina jų ilgo išlaikymo naktinio dangaus fotografijas.
• Aplinkosaugininkai nebenori dar didesnio kosminių atliekų kiekio – tokį argumentą sustiprino artėjantis „SpaceX“ konkurento „OneWeb“, turėjusio tokių pačių planų, bankrotas.
• Žvaigždžių stebėtojai nori patys pamatyti „Starlink“ virtinę.

Kaip stebėti „Starlink“ palydovų grandinę?

Kuomet dabartiniais karantino laikais žvaigždžių stebėjimas iš namų, kiemų, sodų ar tiesiog per langus tapo populiariu laiko praleidimo būdu, daugelis dairosi „Starlink“ virtinės.

Šią savaitę ši virtinė geriausiai matysis virš vakarinės Europos. Dairytis reikėtų iš vakarų į rytus. Tam nereikės jokios papildomos įrangos, tik jūsų akių ir šiek tiek kantrybės.

Kad žinotumėte kada tiksliai „Starlink“ vilkstinė praskries virš jūsų šalies, apsilankykite tinklalapyje „Find Starlink“.

Kodėl „Starlink“ palydovai tokie ryškūs?

Viskas priklauso nuo kampų – jūsų tikslios buvimo pozicijos, palydovo trajektorijos ir kaip tiksliai žemiau horizonto yra Saulė praskriejant palydovui.

Visgi, nepaisant ginčų, „Starlink“ palydovai tankiai susibūrę ir ryškūs yra tik šiuo metu, pirmaisiais mėnesiais nuo jų paleidimo. Kylant jų orbitoms, smarkiai sumažės ir jų ryškumas danguje.

gismeteo.lt


Patiko? Pasidalinkite!