Patiko? Pasidalinkite!

Marsaeigiui „Perseverance” pirmą kartą pavyko išgauti deguonį iš Marso atmosferos, sakoma NASA pranešime.

Anot pranešimo, bandymas vyko balandžio 20 dieną, deguonis buvo gautas eksperimentinio aparato „Moxie” dėka.

Marsaeigio viduje specialiu „grąžtu“ pragręžė paviršių ir ištraukė mėginį. Tuomet jį įdėjo į specialią kapsulę ir yra išsiuntė į Žemę tyrinėjimams. Tiesa, tai nereiškia, kad Marse surado deguonies.

Marse atomosferą sudaro net 96 procentai anglies dioksido. Prietaiso pagalba tiesiog pavyko jį paversti deguonimi.  Iš viso jam pavyko pagaminti tiek deguonies, kiek pakaktų kvėpuoti 10 minučių vienam žmogui.

Tačiau, anot NASA mokslininkų, tai gali padėti mokslinės fantastikos filmams tapti realybe – izoliuoti ir kaupti deguonį Marse, kad astronautai galėtų vaikščioti Raudonosios planetos paviršiumi.

Misija „Marsas 2020” su marsaeigiu „Perseverance”  buvo paleista iš Žemės praėjusių metų liepą, o vasarį ji sėkmingai nusileido Marse.

Penktasis NASA istorijoje marsaeigis aprūpintas septyniais moksliniais instrumentais Raudonosios planetos struktūrai ir geologijai tirti. Pagrindinis uždavinys bus surinkti Marso dirvožemio mėginius, kuriuos ateityje tikimasi pristatyti į Žemę.

Marsaeigis „Perseverance” – eksperimentinis prietaisas deguoniui gauti iš Marso atmosferos, taip pat „kosminis sraigtasparnis”, kuris pirmą kartą turi skraidyti kitoje planetoje.

NASA inf.


Patiko? Pasidalinkite!